Ograniczenia w polskim Usenecie

Internauci, uzyskujący dostęp do Internetu poprzez sieć TPNET, aby móc czytać i wysyłać listy w grupach dyskusyjnych, będą musieli korzystać z serwera news.tpnet.pl.

Większość polskich internautów korzysta z numeru dostępowego 0202122, uzyskując dostęp do Internetu poprzez sieć TPNET. Aby korzystać z grup dyskusyjnych (usenet), dotychczas mogli używać wielu różnych serwerów - teraz ich korespondencję będzie obsługiwać głównie serwer news.tpnet.pl.

Zgodnie z ustaleniami podjętymi wspólnie przez administratorów większości serwerów news w Polsce, od 1 marca 2000 r. klienci dial-up *.ppp.tpnet.pl - aby móc czytać i wysyłać listy - będą korzystać z serwera news.tpnet.pl. Na pozostałych serwerach, umożliwiających do tej pory taki dostęp (np. działających w niektórych ośrodkach akademickich), konfiguracja zostanie zmodyfikowana, pozwalając tym samym na dostęp wyłącznie użytkownikom lokalnym, czyli studentom, profesorom lub pracownikom danej instytucji.

Jedynie w przypadku niektórych serwerów i po uzgodnieniu tego z ich administratorami, użytkownicy mogą uzyskać do nich dostęp z sieci TPNET po podaniu hasła do serwera. Pozostali użytkownicy dial-up TPNET powinni korzystać z serwera news.tpnet.pl. (Dodatkowe informacje dotyczące ograniczeń dostępu do poszczególnych, konkretnych serwerów można uzyskać pod adresem ADRES.SERWERA.NEWS/, np. news.icm.edu.pl/ itp.)

Więcej informacji:

news:pl.internet.komunikaty