Ogromne tablety Samsung Galaxy Note 12.2 i Galaxy Note 13.3 na horyzoncie

Koreański Samsung ma w swoim portfolio naprawdę ogromną liczbę różnej maści tabletów, phabletów i smartfonów działających pod kontrolą Androida różniących się często tylko ułamkiem cala przekątnej ekranu. Możliwe, że w ofercie firmy pojawią się w przyszłym roku dwa nowe tablety o nazwie Galaxy Note 12,2 oraz Galaxy Note 13,3 o jeszcze większych wyświetlaczach, niż dotychczas.

Do szerokiego portfolio produktów firmy Samsung w przyszłym roku mogą dołączyć dwa zupełnie nowe tablety. Jak donosi portal etnews.com mają one mieć niespotykane w przypadku tabletów z Androidem wyświetlacze. Na początku przyszłego roku ma zadebiutować model 12,2 calowy, a niedługo po nim kolejny, o jeszcze jeden cal większy.

Budzi tutaj pytanie o zasadność tak ogromnych ekranów w tabletach z mobilnym systemem Google, skoro wyświetlać będą dokładnie te same aplikacje, co tablety o przekątnej długości siedmiu cali. Istnieje obawa, że zamiast większej ilości treści po prostu wszystko na ekranie będzie odrobinę większe. Co prawda Samsung implementuje w swoich urządzeniach tryb dzielenia ekranu między dwie aplikacje, ale działa on w połączeniu z wyłącznie wybranymi programami.

Ogromne tablety Samsung Galaxy Note 12.2 i Galaxy Note 13.3 na horyzoncie

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Należy też pamiętać, że w przypadku tabletów 12-to i 13-to calowych waga i gabaryty urządzenia znacznie utrudnią korzystanie z niego. Producent ma jeszcze szansę zaskoczyć użytkowników i obronić te produkty, jeśli zdecyduje się na instalację na nich jednocześnie dwóch systemów operacyjnych, czyli Androida i Windowsa 8.1 RT. Oprogramowanie Microsoftu robi znacznie lepszy użytek z większej przestrzeni niż Android, a w połączeniu ze stacją dokującą z klawiaturą tablety Samsunga mogą być niezłymi maszynami do pisania.

Zobacz również:

  • Oto, jak ostatecznie może wyglądać seria Galaxy S22

Nie pozostaje jednak nic innego, jak czekać na oficjalne informacje na ich temat, a dla osób szukających tabletu Samsunga z linii Note pozostanie zaprezentowany już model. Pojawił się on na targach IFA 2013, które odbyły się na początku tego roku w Berlinie. Oprócz phabletu Galaxy Note 3 i smartwatcha Galaxy Gear pokazano tam odświeżony Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition. Jest to kolejna generacja dużego tabletu z linii Note, który wyposażony jest w specjalny ekran obsługujący chowany w obudowie rysik.