Ogromne zmiany w Apple CarPlay! Obsłużysz radio i klimatyzację

Apple zamierza rozbudować CarPlay i zintegrować go z systemami pokładowymi naszych pojazdów. Już wkrótce będziesz mógł zmienić temperaturę, włączyć ogrzewanie foteli oraz wywołać wiele dodatkowych funkcji.

Apple CarPlay i Android Auto to w chwili obecnej nakładki, które wyświetlają się na ekranie systemu multimedialnego samochodu. Ich zadaniem jest przeniesienie interfejsu naszego smartfona na większy wyświetlacz. Czasami producenci aut decydują się na nieco lepszą integrację, aby wyświetlać wskazówki z nawigacji i podstawowe informacje również na ekranie zegarków.

Apple CarPlay
Źródło: apple.com

Apple CarPlay

Źródło: apple.com

Nie zmienia to faktu, że z wykorzystaniem Apple CarPlay oraz Android Auto nie można zarządzać elementami wyposażenia pojazdu.

Zobacz również:

  • AirPods 3 vs AirPods 2 - czy warto wybrać nowszy model?
  • Tych funkcji nie otrzymasz dziś po aktualizacji iPhone do iOS 15
  • To się musiało stać. Pierwszy samochód Xiaomi w drodze! Kiedy debiut?

Apple pracuje nad nowym projektem, którego zadaniem jest rozszerzenie funkcjonalności CarPlay o obsługę podstawowych elementów wyposażenia pojazdu. Mowa o systemie klimatyzacji, radiu, podgrzewanych fotelach oraz ustawieniach zegarów.

Bloomberg przekazał, że projekt, który otrzymał nazwę IronHeart jest jeszcze w początkowym stadium rozwoju. Apple współpracuje już z producentami aut, aby rozszerzyć funkcjonalność o możliwość sterowania wyposażeniem pojazdów.

W przyszłości CarPlay powinien otrzymać dostęp do temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, wilgotności oraz ustawień pojazdów.

Według Bloomberga Apple CarPlay ma upodobnić się do aplikacji Zdrowie oraz Dom i być koncentratorem wszystkich informacji w jednym miejscu.

Prace prawdopodobnie mają związek z projektowaniem auta elektrycznego przez samo Apple. Bloomberg donosi, że aktualnie inżynierowie mają problem przekonać producentów samochodów do lepszej integracji CarPlay z ich systemami.

Spodziewamy się, że nowe funkcje CarPlay pojawią się jedynie w autach kilku producentów, którzy blisko współpracują z Apple. Mowa o BMW o Volkswagenie.