Ogromny cyberatak na Call of Duty - dane kont graczy wykradzione!

Hakerzy zaatakowali Activision i wykradli informacje ponad 500 tysięcy użytkowników, w tym graczy COD. Jak to się stało i czym to grozi?

Poważny atak phishingowy w Activision umożliwił hakerom na uzyskanie nazw użytkowników oraz ich haseł. Jak donosi Dexerto, ponad 500 000 kont zostało zhakowanych po publicznym ujawnieniu danych uwierzytelniających. Teraz hakerzy korzystają z tych informacji, by zmienić dane logowania.

Luka została zgłoszona przez użytkowników o pseudonimie TheGamingRevolution oraz Okami, którzy są związanie z Call of Duty i wielokrotnie przekazywali istotne informacje na długo przed oficjalnymi ogłoszeniami.

Zobacz również:

  • Najlepszy antywirus 2021 - ranking top 10 antywirusów
  • Promocje na gry na PS4 i PS5. Sprawdź najnowsze okazje [22.09.2021]
  • Cyberataki stają się coraz poważniejsze - wyniki badań niepokoją

Co ważne, Activision wezwało już swoich obserwatorów do zmiany danych logowania. Jedynym zabezpieczeniem jest wymiana hasła, ponieważ firma nie oferuje uwierzytelniania dwuetapowego. Ponadto, gracze COD powinni również odłączyć swoje konta Battle.net, PSN, Xbox Live, a także usunąć wszelkie zapisane na nich szczegóły płatności.

Activision

Dodatkowo Dean Ferrando, menadżer ds. Inżynierii systemów w Tripwire, przedstawił dalsze informacje na temat kradzieży danych.

„Uzyskanie informacji umożliwiających identyfikację oraz danych kont użytkowników ma oczywistą wartość, ale jest to również kopalnia złota dla złośliwych hakerów zamierzających zaplanować dalsze ataki - czy to phishing czy inne. Niezwykle ważne jest, aby zaangażowane strony podjęły wszelkie niezbędne kroki w celu złagodzenia skutków tego incydentu, w tym zmianę wszystkich swoich haseł, zwłaszcza jeśli były one używane na kontach innych niż Activision.

Tak więc, jeżeli jesteś graczem Call of Duty, koniecznie zmień swoje dane logowanie i postępuj zgodnie z zaleceniami Activision. Jednym z innych ofiar wycieku danych w ostatnim czasie był nawet Razer.