Ojciec Pac-Mana, Masaya Nakamura, nie żyje

Zmarł Masaya Nakamura. Jego firma wprowadziła na rynek graczy jeden z najbardziej znanych tytułów w historii: Pac-Mana.


Masaya Nakamura nie żyje

W wieku 91 lat zmarł Masaya Nakamura, którego nazywano także "ojcem Pac-Mana". Miało to miejsce 22 stycznia, lecz zgodnie z życzeniem zmarłego informacja o jego śmierci została podana dopiero po pogrzebie.

Ojciec Pac-Mana

Masaya Nakamura zaczynał od zabawek dla dzieci. W 1955 roku założył firmę Namco (obecnie Bandai Namco Game), która wprowadziła na rynek gier wiele szalenie popularnych tytułów, w tym grę, na punkcie której świat po prostu oszalał: Pac-Mana.

Pac-Man

Dokładnie 22 maja 1980 roku w Japonii pojawił się pierwszy automat z grą Pakkuman (tłumacząc na polski otrzymamy coś w rodzaju "jeść kłapiąc ustami"), którą cały świat poznał pod nazwą Pac-Man (po drodze krótko funkcjonowała także nazwa Puck Man). Za rozwojem stworzonej tak naprawdę z myślą o kobietach gry stał Toru Iwatani, który w najśmielszych marzeniach nie spodziewał, że w takim stopniu podbije ona serca graczy.

Pack-Man to nie tylko gra

Na koniec warto dodać, że Pac-Man to nie tylko gra ale rozbudowany przemysł rozrywkowy, który czerpie zyski m.in. ze sprzedaży koszulek, książek i komiksów.

Zagraj w Pac-Mana i daj się wciągnąć w sympatyczny kolorowy świat uroczych stworków: Android, iOS