Okablować Europę

Exite@Home, dostawca usług internetowych, podpisał porozumienie z belgijskim operatorem sieci kablowych i zamierza powiększyć liczbę klientów w krajach Beneluksu.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy firma Exite@Home podpisała umowy z operatorami sieci kablowych w pięciu krajach (poza Kanadą i USA), zwiększając liczbę domów korzystających z usług dostępowych firmy do 11 mln (poza Ameryką Północną). W Ameryce Północnej z usług Exite@Home korzysta 59 mln gospodarstw domowych.

Aby odnieść sukces za granicą, firma musi przeorganizować treść i charakter swoich serwisów, dostosowując je do gustów i oczekiwań regionalnych użytkowników. Porozumienie zawarte pomiędzy amsterdamską filią Exite@Home a belgijskim operatorem sieci kablowych Telenet zwiększy liczbę klientów w tym rejonie z 1,5 do 4 mln. Nowy serwis ma się nazywać Telenet@Home i zostanie uruchomiony w I kwartale 2000 roku. Telenet oferuje już wprawdzie „kablowy” dostęp do Internetu poprzez swój serwis Pandora, ale jego użytkownicy zostaną klientami Telenet@Home.

Trzy tygodnie temu Exite@Home rozpoczął również pertraktacje z Deutsche Bank Investor i operatorem sieci kablowych Tele-Columbus w celu utworzenia Exite@Home Germany, co zapewni amerykańskiej firmie dostęp do 2,2 mln niemieckich domów korzystających z usług Tele-Columbus. W wyniku wszystkich zawartych porozumień Exite@Home będzie obsługiwać ok. 13 mln gospodarstw domowych poza Ameryką Północną.

Więcej informacji: www.home.net