Okradał bankomaty, zatrzymała go policja

Policjanci z Poznania zatrzymali oszusta okradającego prywatne konta. Mężczyzna posługiwał się przy tym podrobionymi kartami płatniczymi.

Zatrzymanym jest, Alexandru I., 19-letni obywatel Rumunii. Mężczyznę złapano na gorącym uczynku jak próbował wypłacić pieniądze z jednego z poznańskich bankomatów. Znaleziono przy nim 14 tysięcy złotych oraz jedenaście kart płatniczych (podrobionych w Anglii).

Policjanci zdecydowali się jeszcze na przeszukanie pokoju hotelowego podejrzanego. Znaleziono tam kolejne 33 karty oraz resztę ukradzionych pieniędzy. Alexandru I., decyzją sądu, został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyźnie przedstawiono szereg zarzutów za które grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustaliła policja, centrum przestępczego procederu powiązanego z kartami płatniczymi znajduje się w Anglii. Tam na plastikowe kartoniki, posiadające pasek magnetyczny, przestępcy wgrywają wcześniej "zdobyty" kod karty i PIN (które mogą być wykradzione dzięki specjalnym nakładkom na czytnik kart w bankomatach lub za pomocą kamer).


Zobacz również