Okradał mężczyzn poznanych na "seks czacie"

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z KWP w Katowicach zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę, który podejrzany był o kradzież pojazdów. Co ciekawe, wyszukiwał on swoje ofiary (innych mężczyzn) na internetowym "seks czacie".

Podejrzany mężczyzna szukał swoich ofiar uczestnicząc w internetowym "seks czacie". Pierwszą z nich był mieszkaniec Świętochłowic, który zaprosił go do swojego mieszkania. Po kilku głębszych stracił jednak przytomność. Po jej odzyskaniu stwierdził, że zniknęły kluczyki od jego samochodu i sam renault clio (pojazd został odnaleziony przez policję kilkanaście dni później).

Druga ofiara - właściciel mieszkania w Radlinie - została również poznana na "seks czacie" i w identyczny sposób pozbawiona samochodu - w jej przypadku był to fiat albea.

Rysopis sprawcy podany przez obu poszkodowanych przedstawiał tego samego złodzieja. Policjantom z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach w ciągu kilkunastu dni udało się ustalić tożsamość sprawcy i dokonać jego zatrzymania. Okazało się, że był to 38-letni mieszkaniec Małopolski poszukiwany za oszustwa listem gończym przez tamtejszych funkcjonariuszy. Wraz z nim wpadł również 32-letni paser, który przyjął skradzionego fiata (udało się go odzyskać).

Obecnie policja sprawdza, czy zatrzymany mężczyzna nie dopuścił większej ilości podobnych przestępstw.