Okradzeni poprzez grę internetową

Ponad 220 tysięcy obywateli Południowej Korei zostało ofiarami złodziei danych osobowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ze sprawą jest związana jedna z bardzo popularnych w tym kraju gier internetowych typu MMORPG.

Firma NCSoft otrzymała w zeszłym tygodniu setki tysięcy skarg. Wielu Koreańczyków odkryło bowiem, że na ich nazwiska zostały bez ich zgody założone konta w grze internetowej "Lineage". W Południowej Korei, by założyć konto w grze MMORPG, należy podać swoje nazwisko i specjalny numer identyfikujący, który posiadają wszyscy obywatele. Policja bardzo intensywnie pracuje nad odnalezieniem sprawców kradzieży. Nie odnotowano jeszcze żadnych strat finansowych, więc istnieje uzasadnione podejrzenie, że wyciek danych osobowych posłuży do popełnienia poważniejszych przestępstw.

Południowokoreańskie firmy są dość powszechnie krytykowane za wymaganie zbyt wielu danych osobowych od klientów podczas transakcji zawieranych online, tym bardziej, że nie potrafią zapewnić im odpowiedniej ochrony. Najnowszy skandal mocno wstrząsnął Południową Koreą, która, będąc jednym z najlepiej zinformatyzowanych krajów świata, chwalącym się statystycznie największą przepustowością łącza internetowego w przeliczeniu na jednego obywatela, ma jednocześnie spore braki w dziedzinie bezpieczeństwa informacyjnego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: