Okręt - wersja reżyserska: pojawił się zwiastun Das Boot na Blu-ray

Das Boot - chyba najlepszy film w historii o okrętach podwodnych, arcydzieło niemieckiej kinematografii w reżyserii Wolfganga Petersena opowiadające historię jednego z U-bootów w końcowej fazie bitwy o Atlantyk, już w trafi czerwcu na rynek Blu-ray. W internecie na razie można obejrzeć zwiastun tej edycji.


Okręt - 2 wersje filmu na Blu-ray

Okręt w nowej zremasterowanej edycji pojawi się na 2 płytach Blu-ray już 7 czerwca. W edycji znajdziemy dwie wersje filmu - kinową i reżyserską, znaną już z edycji DVD do tego masa dodatków na czele z nowo nakręconym dokumentem Powrót Wolfganga Petersena na Okręt.

Okręt - podwodne arcydzieło

Reżyser Das Boot, Wolfgang Petersen dzięki temu filmowi zrobił karierę w Hollywood (m.in Na linii ognia, Troja, Gniew Oceanu, Air Force One). Doskonale zrealizowany niemiecki film trzyma w napięciu od początku do końca i naturalistycznie oddaje trudny marynarskiego życia wiele metrów pod wodą. Sceny opadających min głębinowych przeszły już do historii kina. Niestety na razie nie podano jeszcze, w jakim formacie będzie zapisana ścieżka dźwiękowa Das Boot. To istotna informacja, gdyż w przypadku tego filmu warstwa dźwiękowa ma duże znaczenie.

Das Boot - The Director's Cut - Specyfikacja

Obraz: 1.85:1 1080p

Dźwięk: nie podano

Materiały dodatkowe: Wolfgang Petersen-Back To The Boat, Going Deeper (Maria’s Take, The Perfect Boat), Captain’s Tour (Rooms Overview, Entry Conning Tower, Torpedo Room & Crew Quarters, Captain’s & Officers’ Rooms, The Control Room, Petty Officers’ Room & Galley, Diesel & Electric Motor Rooms, Historical Material, Behind the Scenes (1981), Battle of the Atlantic (1983), Director’s Commentary - Wolfgang Petersen

Źródło: the Blu-ray Blog