Okulary 3D - aktywny Samsung kontra pasywne LG - pojedynek

3D to nie tylko telewizory, ale też okulary, na które rzadziej zwracamy uwagę przy zakupie TV. A przecież to właśnie ten gadżet będziemy musieli codziennie zakładać na nos, chcąc obejrzeć coś w trójwymiarze. warto by pasowały do naszych oczekiwań.

Okulary 3D

Na konferencji w Samsung Gallery, gdzie zaprezentowano nowe usługi w telewizorach - Explore 3D i IplaFilm - można było też zobaczyć w akcji najnowsze okulary Samsunga.

Aktywne okulary 3D Samsunga

Przypomnijmy, że Samsung (co zresztą potwierdził na konferencji) nie zamierza wchodzić w pasywne 3D, które popiera koreański konkurent LG. Samsung wspiera aktywne 3D z okularami migawkowymi (chociaż Samsung "po cichu" kombinuje też z pasywnym 3D TV).

Okulary 3D Samsung

Okulary 3D Samsung

Nowy model okularów 3D Samsunga na 2011 rok prezentuje się ciekawie. Bardzo elastyczne oprawki, z cienkimi zausznikami, zupełnie odmienne niż inne aktywne okulary, które do tej pory widzieliśmy. Pomimo, że są to okulary migawkowe, to jednak są lekkie, a w dodatku automatycznie synchronizują się z wyświetlanym obrazem 3D.

Pasywne okulary 3D LG

Inny koreański koncern - LG - wcześniej zaprezentował swoje nowe pasywne okulary 3D - są one lekkie i pozbawione elektroniki - wyglądem przypominają zwykłe okulary przeciwsłoneczne. LG w tym roku wprowadził je do niektórych kin z sieci Cinema City.

Okulary 3D LG

Okulary 3D LG

Okulary 3D - wasz pojedynek

Na zdjęciach macie okulary 3D obu firm. Proponuję pojedynek - które okulary bardziej wam się podobają? Napiszcie w komentarzach swoje typy.