Okulary Augmented Reality - rozszerzona rzeczywistość przed naszymi oczami

Rozszerzona rzeczywistość ma przyszłość. Niedługo specjalne okulary Augmented Reality znajdą zastosowanie w wojsku, w branży rozrywkowej i edukacyjnej.

Okulary Augmented Reality

Amerykańska firma Innovega we współpracy z Ministerstwem Obrony USA opracowuje specjalne okulary, które maja wykorzystywać technologię Augmented Reality. Okulary z AR mają prezentować nam przed oczami wirtualne informacje różnego typu.

Największym wyzwaniem w stworzeniu takich okularów AR, jest zachowanie podzielności uwagi - tak, by człowiek noszący okulary AR mógł odczytywać dane, a jednocześnie mógł widzieć gdzie idzie.

Zobacz również:

  • Apple ujawniło wielką tajemnicę WWDC 2023. Wszystko przez zaproszenia na konferencję

Okulary Augmented reality - jakie zastosowanie?

Jak to zwykle bywa okulary z Augmented Reality najpierw trafią w ręce wojska. Jakie mają mieć możliwości? Widzenie w nocy w podczerwieni, powiększanie obrazu oraz korzystanie z wirtualnych map to główne zastosowania. Okulary AR zwykłym użytkownikom mogą też zapewnić lepszą głębię 3D w filmach i grach, a w szkołach informacje wyświetlane mogą być przed naszymi oczami. Brzmi za bardzo fantastycznie? Już niedługo może się to zmienić. Podobne gogle AR rodem z gry z Heavy Rain mają też trafić do policji.

Google stawia na Augmented Reality

Nad cyfrowymi okularami AR pracuje też Google. Okulary z rozszerzoną rzeczywistością mają działać na systemie Android i korzystać z sieci 3G lub 4G. Kontrola okularów ma odbywać się poprzez ruchy głową.

Komentarz

Kiedy założymy takie okulary AR, Google będzie wiedziało wtedy o nas wszystko - wszystko to, co widzimy przed naszym nosem będzie mogło być zapisane i skatalogowane. Jak powiedzieliby Francuzi - c'est fou,non?

Okulary AR - to ułatwienie czy zagrożenie? Jak myślicie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: