Okulary Google Glass trafią oficjalnie do sprzedaży, ale tylko na jeden dzień

Inteligentne okulary Google Glass trafią w końcu do sprzedaży, ale nadal nie każdy będzie mógł kupić ten produkt w sklepie.

Okulary Google Glass to zapowiedziany dwa lata temu na konferencji Google I/O futurystyczny projekt giganta z Mountain View. Firma Larry’ego Page’a i Sergieja Brina postawiła sobie za cel stworzenie okularów, które wyposażone zostaną we własny akumulator, moduły łączności, mały wyświetlacz będący cały czas w zasięgu wzroku użytkownika oraz kamerę. Projekt ten doczekał się realizacji i już w zeszłym roku wybrani deweloperzy mogli zakupić ten produkt.

Do tej pory jednak trzeba było zapisywać się w kolejce i czekać - często tygodniami - na możliwość zakupu gadżetu. Teraz Google widząc zainteresowanie projektem chce udostępnić go szerszej grupie osób. Okulary Glass będzie można już za kilka dni - dokładnie 15 kwietnia - zakupić bez konieczności czekania na specjalny bon do tego uprawniający. Niestety, nie jest to nadal data oficjalnego wprowadzenia tego produktu do sklepów, a jedynie wprowadzenia ograniczonej liczby sztuk do obiegu.

Zobacz również:

  • Media Expert: najlepsze oferty promocyjne - co kupisz taniej? [23.09.2021]
  • Xiaomi prezentuje Smart Glasses! Czy Facebook zyskał konkurenta?
Okulary Google Glass trafią oficjalnie do sprzedaży, ale tylko na jeden dzień

Haczyk w tym, że Google Glass pojawią się w sprzedaży zaledwie na jeden dzień, a do tego zakupić będą mogli je wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Zaporowa jest też cena gadżetu wynosząca bagatela 1500 dolarów. To dość sporo jak na produkt, który de facto jest jeszcze prototypem. Niemniej jednak zainteresowanie produktem jest naprawdę duże i wiele osób mieszkających w USA czeka, aż dane im będzie zakupić ten gadżet. Taką możliwość będą mieli już 15 kwietnia, a sprzedaż rozpocznie się w Stanach o 9 rano czasu wschodniego.

Więcej na temat Google Glass możecie przeczytać tutaj: Sprawdziliśmy już Google Glass, czyli inteligentne okulary Google.

źródło: financialpost.com