"Okulary" Sony HMZ-T1 - 750 cali 3D tuż przed oczami użytkownika

Firma Sony przedstawiła "okulary" 3D noszące oznaczenie HMZ-T1 i wyposażone w dwa wyświetlacze OLED. Dzięki nim użytkownik może się poczuć jakby oglądał "trójwymiarowy" film na 750-calowym ekranie.

"Okulary" HMZ-T1 przypominają hełm Virtual Reality. W odróżnieniu od niego mają jednakże za zadanie "jedynie" pełnić rolę osobistego wyświetlacza 3D. Aby tego dokonać wyposażone zostały w dwa niewielkie ekrany (o przekątnej wynoszącej 0,7 cala) wykonane w technologii OLED. Potrafią one wyświetlić obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i dostarczyć go do każdego oka osobno.

Dzięki urządzeniu możemy się np. przenieść do wirtualnego kina 3D i poczuć się jakbyśmy obserwowali z odległości ok. 20 metrów "trójwymiarowy" obraz na 750-calowym ekranie. Co więcej, podczas tego seansu otoczeni jesteśmy przestrzennym dźwiękiem 5.1. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie abyśmy spróbowali zagłębić się w wirtualną rzeczywistość zapewnianą przez konsolę PlayStation 3.

Zobacz również:

Warto też dodać, że "okulary" HMZ-T1 mierzą 180 x 168 x 36 mm, ważą 420 gramów i mogą odbierać sygnał ze źródła podłączanego za pomocą 3,5-metrowego kabla zakończonego wtykiem HDMI.

Sprzęt trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności na rynek japoński. Będzie go można tam kupić już w listopadzie za około 783 USD (w przeliczeniu z jenów). Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się na półkach europejskich sklepów.