Okulary z elektroniczną korektą wady wzroku

Interesujące rozwiązanie dla osób mających problemy ze wzrokiem zaprezentowała firma PixelOptics. Pokazała ona światu "elektroniczne okulary", które automatycznie potrafią dopasować się do dowolnej wady. Co ciekawe, nie szokują one wysoką ceną.

Elektroniczne okulary firmy otrzymały nazwę emPower. I choć sprzętowa nowość od PixelOptics wygląda interesująco, to niestety nie jest pozbawiona wad. Okulary składają się z oprawki i "kompozytowych soczewek pokrytych cienką, przezroczystą warstwą przypominającą ciekłe kryształy". W emPower znajdziemy także mikrochipy, akcelerometry i miniaturowe baterie, które można wielokrotnie ładować.

Dzięki nowoczesnym technologiom użytkownik okularów sam wybiera wadę wzroku, do której mają się dopasować, co dzieje się praktycznie natychmiastowo po wciśnięciu niewielkiego przycisku. PixelOptics zapewnia, że ich rozwiązanie nie tylko sprawia, że będziemy dobrze widzieć, ale i dodatkowo wyostrzy nasz wzrok. Na dodatek okulary wyglądają identycznie jak te zwykłe, noszone każdego dnia. Ciekawostką jest też to, że mogą one pracować w tzw. trybie automatycznym. Potrafią wtedy rozróżnić czy nosząca osoba patrzy na coś, co znajduje się blisko niej czy też na coś znajdującego się w oddali i automatycznie dopasować ostrość zarówno dla daleko jak i krótkowidzów.

Zobacz również:

  • Okulary przeciwsłoneczne sterowane smartfonem

Premierę emPower zaplanowano na kwiecień tego roku. Jedna para takich okularów będzie kosztowała mniej więcej 1200 dolarów. Firma niestety nie zdradziła jak długo działają one po jednokrotnym naładowaniu ich baterii.