Olbrzymi sukces robota Pepper. Znamy już wyniki sprzedaży

Twórcy robota Pepper. Maszyna mająca być kompanem dla użytkownika wyprzedała się w ciągu minuty od wprowadzenia jej od sprzedaży. Wiemy już, ile osób zdecydowało się zakupić robota, który jest w stanie udawać emocje.

Za Pepper odpowiedzialna jest grupa Aldebaran. Stworzyła ono urządzenie, które może stać się namiastką nowego członka rodziny. Wskazuje na to nawet jego humanoidalny wygląd. Sprzęt trafił do oferty firmy Softbank i w założeniu ma żyć w pod jednym dachem z ludźmi i wchodzić z nimi w różne interakcje.

Pepper cieszył się ogromnym zainteresowaniem jak na tak niecodzienny projekt. Firma produkująca te roboty sprzedała w Japonii 1000 sztuk swojego urządzenia zaledwie w minutę od rozpoczęcia przyjmowania zamówień. To były wszystkie dostępne sztuki dostępne w sprzedaży online.

Olbrzymi sukces robota Pepper. Znamy już wyniki sprzedaży

Robot Pepper ma być towarzyszem z własnymi emocjami

Roboty od Softbanku przypominają pod względem konstrukcji człowieka, łącznie z namiastką twarzy. Peppery mają zamontowany duży ekran w miejscu gdzie u ludzi znajduje się klatka piersiowa. Z użytkownikami porozumiewać się będą nie tylko za pomocą głosu, ale także dotyku.

Roboty opracowane przez Aldebaran mają cały czas badań nastrój osoby, z którą wchodzą w interakcję. Robot rejestruje wyraz twarzy i mowę ciała i dopasowuje się do użytkownika. Wbudowana bateria zapewnia od 12 do 14 godzin pracy robota.

Produkty te nie są tanie. Klienci musieli zapłacić za nie 198 tys. jenów co w przeliczeniu daje ok. 1600 dolarów, ale cenę winduje dodatkowo ubezpieczenie i konieczność zapewnienia łączności robotowi. Firma przyznaje też, że jak na razie na robotach nie zarabia, ale chce najpierw chce zdobyć rynek.

źródło: mashable.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: