Old School RuneScape powraca po głosowaniu użytkowników

Jagex, twórcy popularnej i wielokrotnie nagradzanej gry przygodowej RuneScape, potwierdzili dziś wydanie Old School RuneScape. Domagało się tego 250 000 osób!

Fani RuneScape są zgodni, że wersja gry z 2007 roku była najbardziej charakterystyczna - od tamtego czasu regularnie wprowadzano ulepszenia, w tym nowy silnik graficzny i dźwiękowy oraz unowocześniony system walk,  co tydzień ukazywały się również nowe questy i aktualizacje. Użytkownicy RuneScape w przyszłym tygodniu będą mogli zadecydować, jaki wysiłek włożony zostanie w rozwój serwisu Old School RuneScape. Możliwości sięgają tu od podstawowych funkcji i pomocy, aż po zaangażowanie pełnego zespołu deweloperskiego, który będzie rozwijać grę w dowolnym kierunku - o tym zdecyduje kolejne głosowanie.

old_school_runescape-21171020

old_school_runescape-21171020

- Nie po raz pierwszy pozostawiamy tak istotną decyzję naszym fanom - powiedział Mark Gerhard, dyrektor generalny Jagex. - W roku 2011 przeprowadziliśmy podobne głosowanie, w którym gracze mogli zdecydować, czy zostaną przywrócone Free Trade oraz Wilderness, które w tamtym okresie zostały usunięte z gry. Pragniemy zaoferować graczom RuneScape ciekawy i innowacyjny content oraz  dostarczać ciągłej rozrywki społeczności zgromadzonej wokół gry.

RS_2007_Logo

RS_2007_Logo

Także w tym roku chcemy kontynuować starania, aby nasze dzieło cieszyło kolejne pokolenia graczy. Oddanie i zaangażowanie naszych fanów oraz informacje zwrotne, jakich ciągle dostarcza nam społeczność RuneScape wyznaczają nam kierunek, w którym gra powinna się rozwijać oraz dodają nam energii na przyszłość. Gerhard dodaje: - Wszelkim rozmowom o przeszłości towarzyszy pewien rodzaj nostalgii. Musieliśmy się upewnić, że gracze naprawdę potrzebują serwisu takiego jak Old School RuneScape i będą korzystać z niego również w przyszłości. Ponad 250.000 oddanych głosów pokazało nam wyraźnie, czego pragną fani RuneScape. Gracze, którzy wezmą udział w głosowaniu, nie będą musieli czekać na oficjalną premierę i już dziś wejdą na serwery Old School 2007. Głosowanie trwać będzie do 1 marca na stronie: www.RuneScape.com/oldschool.