Olimpiada w Ultra HDTV będzie transmitowana przez BBC

Uważasz, że obrazy w jakości High Definition wyglądają imponująco? Zatem co można powiedzieć o Super Hi-Vision, nowym telewizyjnym formacie Ultra HDTV, który ma rozdzielczość 16 razy większą od HDTV?

BBC zamierza użyć formatu

Olimpiada w Ultra HDTV będzie transmitowana przez BBC

Igrzyska Olimpijskie w Londynie

Ultra HDTV podczas transmisji Igrzysk Olimpijskich w Londynie, które będą trwały od 27 lipca do 12 sierpnia. Cyfrowy obraz w formacie Super Hi-Vision został opracowany przez japońską firmę NHK i zapewnia rozdzielczość 7680x4320 pikseli oraz wielokanałowy dźwięk przestrzenny w systemie 22.2. Format ten jest również znany jako 8K, 4320p i UHDTV.

Jednak transmisji ze Stadionu Olimpijskiego, Welodromu, Centrum Sportów Wodnych i Areny Koszykówki w Super Hi-Vision nie będzie można obejrzeć na domowych odbiornikach. Przez ogromne wymagania sprzętowe UHDTV, Olimpiada w tak wysokiej rozdzielczości będzie mogła być nadawana tylko w trzech miejscach w  Wielkiej Brytanii: BBC Broadcasting House w Londynie, BBC Pacific Quay w Glasgow i National Media Museum w Bradford.

Ultra HDTV ma być przełomem w jakości odbieranego obrazu. Zanim jednak wejdzie do powszechnego użytku, będzie musiało pokonać High Definition, które właśnie rozwija swoje skrzydła.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: