Olimpijski druk

Firma Apollo zaprezentowała nową serię tanich drukarek Apollo P-1200, P-1250i.

Firma Apollo zaprezentowała nową serię tanich drukarek Apollo P-1200, P-1250i.

Choć drukarki wykorzystują technologię druku HP i kałamarze tejże firmy, główny nacisk położono nie na wydajność, lecz na wygląd i prostotę obsługi, szczególnie ważne dla dzieci, studentów i początkujących użytkowników.

Olimpijski druk
Nowe drukarki są dostępne w kolorach szarym i ciemnoniebieskim, z jasnymi akcentami. Obie wyposażono w składane podajniki na 50 kartek, które nie zajmują miejsca na biurku. Drukarki mogą drukować na foliach, kartkach pocztowych, nalepkach, kopertach, przy czym nalepki i koperty należy podawać ręcznie. Podczas instalacji drukarki użytkownikowi towarzyszy asystent programowy. W USA firma oferuje dodatkowo całodobowy serwis.

Drukarki Apollo drukują z rozdzielczością 600x300 dpi w trybie czarno-białym i 300x300 dpi – w kolorze. Szacowane prędkości druku w trybie próbnym porównywalne są z szybkością wydruku z najtańszych drukarek i wynoszą odpowiednio 3,5 i 1,5 str./min.

Do drukarki P-1250i dołączony jest pakiet oprogramowania do projektowania kartek pocztowych i program optymalizujący druk stron internetowych.

Nowe drukarki mają bardzo atrakcyjne ceny – w Stanach Zjednoczonych kosztują ok. 79 USD. Hewlett-Packard poinformował nas, że wprowadzenie tych drukarek w Polsce nie jest planowane w najbliższym czasie, jednak, biorąc pod uwagę popularność tanich urządzeń do domu, można się spodziewać, że trafią one na krajowy rynek.