Olimpijski rekord

Oficjalna strona olimpiady Sydney 2000 pobiła rekordy popularności ustanowione przez poprzednią witrynę igrzysk olimpijskich - Nagano 1998.

Prowadzona przez IBM strona olimpiady Sydney 2000 (www.olympics.com/) ustanowiła w niedzielę, 18 września nowe rekordy popularności. W ciągu jednego dnia odnotowała ona 683 mln odsłon. To więcej, niż witryna igrzysk w Nagano odnotowała przez cały 16-dniowy czas trwania imprezy. W ciągu sześciu dni od otwarcia igrzysk zanotowano ok. 1,9 mld trafień, według prognoz IBM, ich ilość może dojść nawet do 6 mld.

Na stronie można znaleźć aktualne wyniki z różnych dyscyplin i obejrzeć zdjęcia ze zmagań sportowców rejestrowane przez kamery internetowe. Internetowe relacje obejmowały m.in. sprawozdania ze zmagań w gimnastyce artystycznej, żeglarstwie i triatlonie oraz z meczów koszykówki, piłki nożnej, a także siatkówki zarówno plażowej, jak i halowej. Jak się okazało najpopularniejszymi w Internecie olimpijczykami są australijski pływak Ian Thorpe, japoński judoka Ryoko Tamura oraz startujący w triatlonie kanadyjczyk Simon Whitfield.


Zobacz również