Olipmiada: lista przedmiotów zakazanych

Lista nowoczesnych urządzeń zakazanych na Olimpiadzie w Londynie jest długa. Po raz pierwszy organizatorzy muszą zmierzyć się z ogromną ilością tabletów i smartfonów.

Olipmiada: lista przedmiotów zakazanych

Igrzyska Olimpijskie w Londynie

Bez wątpienia lista zabronionych przedmiotów zawiera takie oczywiste przedmioty jak: noże, pistolety, spray CS, materiały wybuchowe czy urządzenia ogłuszające. Z nowoczesnych urządzeń, których zakazano, warto wymienić: walkie-talkie, urządzenia zakłócające rozmowy telefoniczne, skanery radiowe, wskaźniki laserowe i światła stroboskopowe.

Po raz pierwszy na Olimpiadzie pojawił się zakaz osobistych, bezprzewodowych punktów dostępu do WiFi i sieci 3G. Telefony z systemem Android, iPhone, iPad oraz inne tablety są dozwolone na obiektach sportowych, ale nie powinny być wykorzystywane jako huby. Nikt natomiast nie wspomina o zakazie takiego użytkowania telefonów BlackBerry, ani tych z systemem Windows Phone.

Fotografowanie i nagrywanie filmów jest dozwolone wyłącznie w celach niekomercyjnych. Na liście przedmiotów zakazanych znalazł się oczywiście duży sprzęt fotograficzny i transmisyjny przekraczający 30cm długości (włączając w to statywy i monopody).

Na szczęście wielkie flagi, ogromne kapelusze czy duże parasolki również są zakazane.