Olivier Janiak: "Bez komputera nie wyobrażam sobie już życia"

"Nie należę do osób, które grzebią w komputerze. Wnętrze komputera jest dla mnie jedną wielką tajemnicą" - mówi w rozmowie z PCWK Online Olivier Janiak, popularny prezenter telewizji TVN.

PCWK Online: Czy korzysta pan na co dzień z komputera?

Olivier Janiak: Oczywiście. Bez komputera nie wyobrażam sobie już życia. Tak naprawdę wszystko, co jest mi potrzebne do pracy, trzymam w komputerze. Muszę natomiast przyznać, że nie należę do osób, które grzebią w komputerze. Wnętrze komputera jest dla mnie jedną wielką tajemnicą. Już nie raz obiecywałem sobie, że się w tym podszkolę, tym bardziej, że z tego co słyszałem od fachowców, wykorzystuję powiedzmy 4 proc. możliwości komputera.

Olivier Janiak

Olivier Janiak

Olivier Janiak -prezenter telewizji TVN, w której prowadzi program "Co za tydzień", konferansjer, model, dziennikarz.

Jakich programów najczęściej pan używa?

Przede wszystkim Power Point, arkusz kalkulacyjny Excel, teksty piszę w Wordzie.

Czy komputer służy panu tylko do pracy?

Nie tylko. Ostatnio zajmuje mnie archiwizacja rodzinnych zdjęć, dokumentacji fotograficznej z podróży. Korzystam również z możliwości oferowanych przez iPod-a i pobieram z Internetu swoje ulubione pliki muzyczne.

Dobre i złe strony Internetu?

Bardzo ważna jest dla mnie możliwość kontaktu ze światem, głównie poprzez pocztę elektroniczną. Maile to dzisiaj niemal podstawa komunikacji w biznesie, w pracy zawodowej. Złe strony to przede wszystkim brukowość w podawaniu informacji, gówniarskie i obrazoburcze komentarze pod wiadomościami. Mam świadomość, że robią to nastolatkowie, którzy czują się na takim internetowym forum bezkarni. Nie podoba mi się tak pojmowana wolność. Fajne są natomiast różnego rodzaju czaty, możliwość kontaktu ze znajomymi. Hitem jest Skype, na bardzo rozsądnych warunkach oferujący możliwość kontaktu z ludźmi z całego świata.


Zobacz również