Olsztyn pierwszym przystankiem CyberTour

17 maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się pierwszy turniej z serii kilkunastu e-sportowych imprez organizowanych na terenie całego kraju w ramach akcji CyberTour. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Organizatorami akcji CyberTour jest zespół Cybersport.pl oraz firmy Komputronik, Heyah i Logitech. Przedsięwzięcie ma na celu promocję esportu. Jest też dobrą okazją by spotkać się w gronie pasjonatów.

CyberTour jest cyklem imprez LANowych dedykowanych wszystkim miłośnikom gier komputerowych, bez względu na ich płeć, wiek czy też zainteresowania. Przystanek w Olsztynie będzie pierwszą imprezą inaugurującą serię kolejnych turniejów organizowanych przez zespół Cybersport.pl w największych miastach w całej Polsce.

Podczas Kortowiady 2008, czyli olsztyńskich juwenaliów, zainteresowani turniejem Cybercup fani gier komputerowych będą mogli spróbować swoich sił w dwóch znanych na całym świecie tytułach. Cybersportowa rywalizacja odbywać się będzie w Need for Speed ProStreet oraz Pro Evolution Soccer 6.

Na najlepszych zawodników czekać będą cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów turnieju. Łączna pula nagród wyniesie 7 000 złotych.

Więcej informacji na Cybersport.pl