Olympus C-700 i jego dziesięciokrotny zoom

Według przedstawicieli z firmy Olympus model C-700 to najmniejszy na świecie aparat cyfrowy wyposażony w 10x zoom optyczny.

Olympus C-700, dzięki specjalnym soczewkom i 10x zoomie optycznym, dorównuje swoimi parametrami tradycyjnym 35 mm 'lustrzankom' o soczewkach 38mm - 380mm. Dodatkowo, przy wykorzystaniu 27x zoomu cyfrowego można uzyskać efekt odpowiadający zastosowaniu 1026 mm soczewek. Nowy aparat ogłoszono najmniejszym i najlżejszym aparatem cyfrowym na świecie, gdyż waży zaledwie 0,3 kg, a jego wymiary to 4,2x3x3 cala.

C-700 wyposażony został w 2,11 MP matrycę CCD oraz możliwość nagrywania obrazów wideo w trybie QuickTime na dołączonej 8MB karcie SmartMedia (maksymalna pojemność karty to 128MB pamięci), na której można zapisać do 82 zdjęć w normalnym trybie lub 62 sekundy sekwencji wideo. Karta ta może być też bezpośrednio włożona do komputera stacjonarnego lub drukarki wyposażonej w specjalny port.

Urządzenie, tak jak jego poprzedni model, wykorzystuje technologię dzięki której możliwe jest robienie zdjęć 'od ręki', a także pozwala na samodzielne ustawianie parametrów oraz oferuje tryby robienia zdjęć: tryb nocny, portret, krajobraz, ruch. Aparat pozwala na dodawanie oddzielnych głosowych komentarzy do zdjęć i wspara DPOF (Digital Print Order), dzięki czemu możemy wprowadzać datę do obrazków i w znacznie prostszy sposób drukować fotografie na kompatybilnych drukarkach.

Przy zakupie C-700 klient otrzymyuje kartę SmartMedia, baterie CR-V3 AA lithium, oprogramowanie Camedia Master Software, kabel USB i wideo, instrukcję obsługi, ochronę na obiektyw oraz torbę.

Olympus przewiduje, że jej najnowszy produkt pojawi się w sprzedaży w maju bieżącego roku, a jego cena wynosić będzie około 699 USD.

www.olympus.com


Zobacz również