Olympus E-1

Drugie miejsce w kategorii powyżej 4000 zł. Pierwszy aparat systemu 4/3, promowanego przez Olympusa.

Drugie miejsce w kategorii powyżej 4000 zł. Pierwszy aparat systemu 4/3, promowanego przez Olympusa.

Olympus E-1

Ta długo oczekiwana, "przełomowa" lustrzanka tego producenta jest pierwszym modelem cyfrówki Olympusa, który umożliwia wymianę optyki. Opracowano nowy system obiektywów z mocowaniem bagnetowym i wewnętrznym silnikiem służącym do ustawiania ostrości.

Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 5 mln pikseli. Jest to z jednej strony rozdzielczość wystarczająca do wykonywania dobrej jakoś-ci fotografii, powiększanych nie więcej niż do formatu A4. Z drugiej zaś pod względem liczby pikseli E-1 przegrywa z nowymi modelami lustrzanek konkurencji (Canon EOS 10D i Nikon D100).

Najnowsza lustrzanka Olympusa to bez wątpienia urządzenie dla profesjonalisty. Świadczy o tym przede wszystkim solidna i ergonomiczna obudowa, pozwalająca na szybkie nastawy parametrów podczas fotografowania. Aparat dysponuje wszystkimi przydatnymi fotografowi funkcjami - E-1 umożliwia np. ustawienie temperatury barwowej w stopniach Kelvina.

Olympus E-1

Aparat dobrze wypadł w teście. Pojawił się tylko problem w próbie rejestracji szczegółów w jasnych partiach obrazu - wyszedł w niej słabiej np. od kompaktu C-5050. Być może powodem jest niedopracowany jeszcze firmware w testowanym w naszym labie prototypie.

Plusy:

- aparat umożliwia wymianę optyki

- solidna i ergonomiczna obudowa

- możliwość przesyłania zdjęć przez łącze FireWire

Minusy:

- do aparatu nie można używać obiektywów ze starej serii OM

Informacje:http://www.eurocolor.com.pl

Cena: 11979 zł