Olympus P-200

Drukowanie zdjęć z elektronicznych plików może odbywać się na kilka sposobów. Kiedy chcesz wydrukować wysokiej jakości fotografię, nie musisz kupować dużej drukarki atramentowej. Jeśli masz niewiele miejsca na biurku, wystarczy mała drukarka termosublimacyjna Olympus P-200.

Drukowanie zdjęć z elektronicznych plików może odbywać się na kilka sposobów. Kiedy chcesz wydrukować wysokiej jakości fotografię, nie musisz kupować dużej atramentowej. Jeśli masz niewiele miejsca na biurku, wystarczy mała drukarka termosublimacyjna Olympus P-200.

Jest to urządzenie, które działa na zupełnie innej zasadzie niż popularne atramentówki. Obraz "malowany" jest na papierze nie za pomocą lub farby, lecz rozgrzanej do postaci gazowej trzykolorowej folii. Szczegóły na ten temat możesz znaleźć w wydaniu specjalnym PCWK "Fotografia Cyfrowa" 4/2001.

Model P-200 wśród innych testowanych urządzeń znalazł się na trzeciej pozycji. Został zaprojektowany jako drukarka przenośna (może być zasilany akumulatorami) zatem maksymalna wielkość wydruku nie jest duża - wynosi bowiem jedynie 12,5x8 cm. Obrazy pochodzące z P-200 charakteryzują się dobrym nasyceniem, bardzo dobrym odwzorowaniem barw i dużą głębią czerni. Dobrze oceniliśmy P-200 również za ostrość.

Drukarkę testowaliśmy, nie podłączając jej do komputera. Wystarczyło, że nagraliśmy zdjęcia na karty pamięci (SmartMedia oraz CompactFlash), które umieszczaliśmy następnie w slotach i wykonywaliśmy wydruki. Na panelu sterowania P-200 umieszczone zostały przyciski sterujące funkcjami urządzenia (za ich pomocą można regulować na przykład ostrość). Olympus P-200, tak jak inne drukarki tego producenta, umożliwia drukowanie indeksów (do 40 zdjęć na arkuszu). Koszt jednego wydruku (folia oraz papier) wynosi 3,3 zł. Drukarkę polecamy właścicielom aparatów cyfrowych, a także profesjonalistom do wykonywania wglądówek.

Producent Olympus

Informacje Euro-Color tel. (22) 6732040 www.eurocolor.com.pl

Cena 2499 zł