Olympus SP-500UZ - mega zoom do usług

W ofercie firmy Olympus pojawia się nowy aparat cyfrowy typu "Ultra Zoom", oferujący 10-krotne przybliżenie optyczne. Model SP-500UZ posiada 6-megapikselową matrycę CCD.

Olympus SP-500UZ

Olympus SP-500UZ

Zdjęcia wykonywane aparatem Olympus SP-500UZ, mogą być zapisywane zarówno w formacie JPEG, jak i RAW. Dostępny jest również tryb rejestracji filmów w rozdzielczości 320 x 240 pikseli (15 lub 30 klatek/s), z dźwiękiem WAV, w formacie Motion JPEG, o długości ograniczonej pojemnością nośnika pamięci xD-Picture. W aparat wbudowano dodatkowo 10 MB podręcznej pamięci.

Obiektyw 38 - 380 mm zapewnia 10-krotny zoom optyczny i 5-krotny cyfrowy. Niestety, w modelu SP-500UZ nie znajdziemy systemu stabilizacji obrazu, który zapewne byłby przydatny przy większych przybliżeniach. Co ciekawe, oddano do dyspozycji aż 21 programów tematycznych do wykonywania zdjęć z różnymi parametrami. Oczywiście możemy też manualnie regulować ustawienia ekspozycji czy balansu bieli. Wykonane zdjęcia oglądamy na wyświetlaczu TFT LCD o przekątnej 2,5 cala. Możemy skorzystać z palety histogramu, zarówno podczas przeglądania, jak i wykonywania zdjeć.

Dzięki kompatybilności ze standardem PictBridge, Olympus SP-500UZ jest w stanie przesyłać zdjęcia bezpośrednio na drukarkę bez pośrednictwa komputera. Oprócz tego możemy skorzystać z tradycyjnego portu USB.

Jeszcze nie wiadomo, ile Olympus SP-500UZ będzie kosztował w Polsce. Ma trafić do sprzedaży w październiku, a jego pierwotna cena została ustalona na 399 USD.

Więcej informacji: Olympus


Zobacz również