Olympus SP-590UZ - aparat z 26-krotnym zoomem!

Olympus wprowadza na rynek nowy aparat. Model nazywa się SP-590UZ i zawierać ma wiele ciekawych rozwiązań. Wśród najbardziej interesujących warto wymienić chociażby 26-krotny zoom, wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala (HyperCrystal II LCD), 12 megapikselowa matryca oraz możliwość robienia zdjęć w trybie Macro już z odległości 1 centymetra.

Zobacz także najnowszy ranking aparatów kompaktowych PC World!

Olympus przedstawia swój aparat jako "nowego lidera w kategorii kompaktowych ultra-zoomów". Sprzęt posiadać ma 26-krotny szerokokątny zoom pokrywający zakres ogniskowych 26-676mm. Warto dodać, że do urządzenia możliwe jest podłączenie telekonwertera TCON-17N wraz z pierścieniem adaptera CLA-11 (długość ogniskowej 1149 mm). Dodać do tego można jeszcze 5-krotny cyfrowy zoom, co łącznie da współczynnik powiększenia 130x (długość ogniskowej 3380mm).

Zobacz również:

  • Kup sprzęt od Canon, a otrzymasz nawet 1500 zł. Świąteczny cashback!
  • Najlepsze oferty na procesory. Podpowiadamy, gdzie kupić najtaniej
Olympus SP-590UZ - aparat z 26-krotnym zoomem!

Jednakże niebywała sprawność w zakresie zoomu, to nie jedyny powód do docenienia aparatu SP-590UZ. Na uwagę zasługuje również możliwość robienia szybkich zdjęć seryjnych do 10 kadrów na sekundę oraz tryb Super Macro, pozwalający na rejestrowanie zbliżeń szczegółów już z odległości 1cm. Co więcej, dostępne są liczne opcje ułatwiające oświetlenie fotografowanych scen: poza wbudowaną lampą błyskową, SP-590UZ może też zdalnie sterować bezprzewodowymi lampami błyskowymi Olympus FL-50R oraz FL-36R.

Inne dodatkowe funkcje na jakie warto zwrócić uwagę to 18 programów tematycznych, Podwójna Stabilizacja Obrazu, Kompensacja Cienia, Zaawansowana Detekcja Twarzy czy Wielokrotna Ekspozycja (możliwość nałożenia na siebie dwóch zdjęć tworzących w ten sposób kompozycję nachodzących na siebie kadrów). Aparat zapisuje efekty naszej pracy na kartach xD Picture Card lub (dzięki znajdującej się w komplecie przejściówce) microSD.

Olympus SP-590UZ - aparat z 26-krotnym zoomem!

Cena aparatu SP-590UZ nie jest jeszcze znana. Urządzenie trafić ma do sprzedaży na początku marca 2009 roku.

Aparat fotograficzny Olympus SP-590UZ - podstawowe informacje:

* 26-krotny szerokokątny zoom optyczny (26-676mm)

* podwójna stabilizacja obrazu

* zdjęcia seryjne wykonywane z wysoką prędkością 10 kadrów na sekundę

* tryby ekspozycji P/A/S/M

* interfejs HDMI dla przeglądania zdjęć na odbiornikach telewizyjnych HDMI

* 12 megapikseli dla wydruków

* Zaawansowana Detekcja Twarzy (rozpoznaje do 16 postaci w kadrze)

* ekran HyperCrystal II LCD 6.9cm/2.7 cala

* kompatybilność z kartami xD-Picture Card oraz microSD

Zobacz także najnowszy ranking aparatów kompaktowych PC World!