Olympus SP-810UZ: szerokokątny kompakt z 36-krotnym zoomem

Firma Olympus zaprezentowała nowy cyfrowy aparat kompaktowy noszący oznaczenie SP-810UZ. Co ważne, wyposażony on został w szerokokątny obiektyw pozwalający aż na 36-krotne przybliżenie optyczne.

Olympus SP-810UZ to superzoom wyposażony w szerokokątny obiektyw pozwalający na zmianę ogniskowych w zakresie od 24 do 864 milimetrów (36x, światło f/2.9-5.7, ekwiwalent dla 35 mm).

Aparat, który mierzy 105,9 x 75,9 x 73,5 milimetrów i waży 413 gramów, wyposażony został w 14-megapikselową matrycę CCD (jej wymiary to 1/2,3 cala), procesor obrazu TruePic III+, możliwość zmiany czułości do poziomu ISO 3200 oraz funkcję nagrywania filmów HD w rozdzielczości 720p.

Zobacz również:

  • Samsung znowu niezdecydowany. Galaxy S22 bez czujnika głębi.
  • Recenzja: Nikon Coolpix W300

O jakość rejestrowanych materiałów dba podwójny system stabilizacji obrazu (przesunięcie matrycy plus podniesienie ISO), natomiast ich składowanie i możliwość podejrzenia zapewniają, odpowiednio, slot kart SD/SDHC/SDXC (pozwala on też na współpracę z kartami Eye-Fi) i 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 230 tys. pikseli.

Użytkownik może ponadto skorzystać z trybu 3D pozwalającego na wykonywanie "trójwymiarowych" zdjęć, trybu panoramy, trybu detekcji twarzy, Technologi Kompensacji Cienia oraz 10 magicznych filtrów dodających efekty do filmów i zdjęć.

Warto też wspomnieć, że dzięki wsparciu technologii HDMI-CEC aparat można obsługiwać za pomocą pilota telewizora HD.

Olympus SP-810UZ pojawi się w sprzedaży we wrześniu. Oferowany będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i srebrnej. Jego cena została ustalona na blisko 330 USD.

Dokładną specyfikację urządzenia znajdziecie pod tym adresem.