Olympus w wyścigu cyfraków

Na rynku aparatów cyfrowych robi się coraz ciaśniej, a do walki o pozycję lidera stanęła także firma Olympus ze swoim najnowszym modelem C-4040.

Nowy aparat cyfrowy Olympusa wyposażony został w 4,1MP czujnik CCD, soczewki 71-21, 3 mm z 3x zoomem optycznym i 7,5 x cyfrowym, które odpwowiadają konwencjonalnym soczewkom 35-105 mm stosowanymi w aparatach 35 mm. C-4040 posiada wbudowaną lampę błyskową, automatyczną regulację balansu bieli, kilka trybów naświetlania oraz możliwośc wyboru opcji 'Burst Mode', dzięki której mamy możliwość robienia do dwóch klatek na sekundę. Dodatkowo użytkownik może nagrywać sekwencje wideo w trybie QuickTime na standardowo dołączanej karcie SmartMedia o pojemności 16MB (pozwala to na zapisanie do 2 minut obrazu wideo wraz z dźwiękiem) lub stworzyć notatkę głosową do dowolnych zdjęć nie dłuższą niż 4 sekundy.

Do nowości w C-4040 zaliczyć należy nowatorski system redukcji szumów, który pozwala na pięciostopniową zmianę parametrów obrazu (ostrości i kontrastu) oraz specjalny tryb 'optymalnego powiększenia obrazu', który zwiększa rozdzielczość gotowego obrazka do 3200 x 2400 pikseli w trybie SHQ lub HQ. Efekt taki został osiągnięty przez zastosowanie nowego algorytmu dwusześciennego i chipa ASIC. C-4040 pojawi się w sprzedaży już w sierpniu bieżącego roku w cenie 1,099 USD. Wraz z aparatem dostarczane są przewody USB i AV, dwie baterie lithium 3V, osłona soczewek, pilot zdalnego sterowania, zestaw oprogramowania oraz pełna dokumentacja.

www.olympus.com


Zobacz również