OnLive: filmy i TV w ofercie

OnLive serwis z grami komputerowymi oparty na technologii chmury obliczeniowej zamierza do swojej oferty dołączyć filmy i programy telewizyjne. Serwis podobno prowadzi już rozmowy z głównymi studiami filmowymi i telewizyjnymi.

OnLive jest serwisem oferującym gry na zasadach chmury obliczeniowej. Pozwala grać w nie na ekranach telewizorów po zakupieniu specjalnej przystawki za 99 dolarów lub na komputerach - zarówno PC, jak i Mac.

Wszystkie procesy obliczeniowe i renderowanie grafiki związane z grą odbywają się na serwerach należących do OnLive, a do gracza przesyłany jest obraz. Rozwiązanie takie sprawia, że w gry o wysokich wymaganiach sprzętowych można grać na słabych maszynach. Do zabawy wystarczy szybkie łącze oraz komputer, który jest w stanie płynnie wyświetlić obraz wideo.

Zobacz również:

  • Krawiec, sezon 2. Kiedy turecka opowieść o szalonej miłości powróci na platformę Netflix?
  • Diuna 2 – data premiery, obsada, zwiastun. Wszystko, co wiemy o superprodukcji science-fiction

OnLive stało się więc zagrożeniem dla rynku konsol, gdzie walka toczy się między konsolami Xbox 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Wii. Obecnie serwis OnLive wyzywa na pojedynek także serwisy takie jak Netflix, które oferujące streaming filmów na komputery lub prosto na telewizory.

Technologia streamingu jest dostępna dla każdego. Chcemy pracować z wytwórniami, a one chcą oferować swoje materiały. My jesteśmy tylko po to by je dystrybuować - powiedział Steve Perlman dyrektor naczelny OnLive.

Dodał również, że OnLive jest wstanie dostarczyć wszystko, co oferowane jest przez Netflix. Serwis ma jednak kłaść nacisk głównie na gry.

Akcjonariuszami OnLive jest m.in. AT&T i korporacja Time Warner, do której należy studio Warner Bros..


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: