OnLive wprowadza możliwość zdalnej gry w Wielkiej Brytanii

OnLive planuje od września wprowadzić swój serwis umożliwiający zdalną grę do Wielkiej Brytanii.

OnLive to amerykański serwis, który niedawno rozpoczął swoje działanie (o czym pisaliśmy na łamach GameStara dwa lata temu). Pozwala on grać zdalnie w każdą grę dostępną w specjalnym katalogu na wielu urządzeniach, np. komputerach PC, telewizorach czy nawet tabletach. Jedyne co jest nam potrzebne to mała konsola oraz szybkie łącze internetowe.

OnLive eliminuje potrzebę posiadania dobrego sprzętu, pozwalając nam grać w wymagające gry na wysokich detalach, streamując nam je ze swoich serwerów do naszych urządzeń. Inną zaletą tego serwisu jest możliwość grania w dema wielu gier bez płacenia za nie czy nawet pobierania czegokolwiek poza samym klientem OnLive.

OnLive - graj w co chcesz i kiedy chcesz

OnLive - graj w co chcesz i kiedy chcesz

OnLive zadebiutuje w Brytanii 22 września na Eurogamer Expo. Producenci zamierzają rozdać tysiące egzemplarzy konsoli "OnLive Game System" uczestnikom całego wydarzenia.

Zainteresowani którzy jeszcze nie są zapisani na wydarzenie, mogą to wciąż zrobić rejestrując się na brytyjskiej stronie OnLive. Serwis ten nie będzie na razie obejmował reszty europy, chociaż jego twórcy zapowiadają, że wkrótce ulegnie to zmianie.