One M9 mocno się przegrzewa? HTC uspokaja

HTC One M9 został przetestowany przez serwis Tweakers.net, który postanowił sprawdzić poziom generowanego przez niego ciepła. Wynik? Bardzo niepokojący...

Kilka miesięcy przed premierą Samsunga Galaxy S6 i HTC One M9 pojawiły się doniesienia, z których wynikało, że koreański producent zamierza zrezygnować z układu Snapdragon 810 ponieważ ma problemy z odprowadzaniem generowanego przez niego ciepła. Nieco później w odpowiedzi na te zarzuty firma LG wydała oświadczenie twierdząc, że nie tylko nic takiego niema miejsca, ale wspomniany układ pracuje przy niższych temperaturach niż konkurenci. Koniec końców Samsung faktycznie postawił tylko na swój układ Exynos, zaś Snapdragon 810 trafił do modelu HTC One M9 i znajdzie się w LG G4.

Do tej pory wydawało się, że problem z generowaniem ciepła na zbyt wysokim poziomie został nieco rozdmuchany. O tym, że może coś być na rzeczy poinformował jednak niedawno serwis Tweakers.net, który postanowił mocno obciążyć przy wykorzystaniu programu GFXBench 5 różnych smartfonów: Apple iPhone 6 Plus, HTC One M8, LG G3, Samsunga Galaxy Note 4 i HTC One M9. Następnie zmierzył ich temperaturę uzyskując ponizsze wyniki:

Apple iPhone 6 Plus - 39,4 stopnia Celsjusza

HTC One M8 - 38,7 stopnia Celsjusza

LG G3 - 42,2 stopnia Celsjusza

Samsung Galaxy Note 4 - 37,8 stopnia Celsjusza

i

HTC One M9 - 55,4 stopnia Celsjusza

Jak widać, One M9 wypadł tutaj zdecydowanie najgorzej. Wygenerowana przez niego temperatura jest naprawdę duża i może sprawiać poważny kłopot użytkownikowi.

Zobacz również:

  • Najlepsze smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Zobacz, jak wyglądają najbardziej bezpieczne etui dla iPhone

HTC odpowiada

W odpowiedzi na testy Jeff Gordon z HTC zamieścił na Twitterze następujący komunikat:

One M9 mocno się przegrzewa? HTC uspokaja

Podkreśla w nim, że oprogramowanie One M9 wciąż jeszcze jest dopracowywane, więc jakiekolwiek benchmarki smartfona nie mają sensu. Uspokoił Was?