One UI 3.0 - otwarta beta dla Galaxy S20 wystartuje w ciągu kilku dni

Posiadacze tegorocznych flagowców Samsunga mogą szykować się na beta testy One UI 3.0 i Androida 11. Oprogramowanie powinno dotrzeć również do Polski.

Samsung został zaskoczony przez chińskich producentów, którzy jako pierwsi zaprezentowali swoje nakładki oparte na finalnej wersji Androida 11. Koreańczycy kilka dni po premierach Oppo, Vivo i Realme zaprezentowali One UI 3.0, ale nie zdradzili praktyczne żadnych szczegółów.

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra

Po kilkunastu dniach wiemy już, jak wyglądać będzie najnowsza wersja nakładki na smartfony Galaxy. Dodatkowo Samsung ogłosił, że wkrótce rozpocznie otwarte beta testy na smartfonach z rodziny Galaxy S20. W chwili obecnej stosowne oprogramowanie mogą zainstalować jedynie zweryfikowani deweloperzy. Wkrótce system zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym, którzy zarejestrują się w aplikacji Samsung Members.

Informacje z Korei wskazują, że intensywne prace nad pierwszą, publiczną wersją beta One UI 3.0 dobiegają końca.

Baner z Samsung Members

Baner z Samsung Members

Oprogramowanie w wersji beta pojawi się początkowo w Korei Południowej na egzemplarzach z procesorem Qualcomm Snapdragon. Później beta zwita na europejskie wersje z autorskim układem Exynos. Prawdopodobnie również w tym roku modele z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii uzyskają dostęp do wersji Beta.

Finalne oprogramowanie dla Galaxy S20 zostanie udostępnione pod koniec tego roku.

Zobacz, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: galaxyclub.nl