One UI 3.1 z niestandardowymi tłami połączeń wideo w Teams i Zoom

Samsungi po najnowszej aktualizacji pozwolą na zmianę tła podczas rozmów wideo. Funkcja kompatybilna jest z najpopularniejszymi komunikatorami oraz narzędziami do wideokonferencji.

Samsungi Galaxy S21 jako pierwsze zaoferowały najnowszą nakładkę One UI 3.1, która stopniowo trafiać będzie również do starszych modeli Koreańskiego producenta.

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21

Okazuje się, że One UI 3.1 wprowadza jedną niezwykle użyteczną funkcję, która przypadnie do gustu wszystkim osobom korzystającym z komunikatorów wideo.

W najnowszej wersji nakładki One UI 3.1 Samsung dodał możliwość ustawiania niestandardowego tła podczas połączeń wideo.

Funkcja Efekty wideorozmów jest w chwili obecnej dostępna na flagowych modelach z rodziny Galaxy S21. Umożliwia ona wybieranie niestandardowego tła dla wideorozmów na żywo. Obecnie kompatybilna jest z popularnymi aplikacjami takimi, jak Google Duo, Microsoft Teams, Zoom czy Cisco Webex.

Po włączeniu jednej z powyższych aplikacji smartfon automatycznie wyświetli dymek, który pozwoli na ustawienie tła, które wyświetli się po dołączeniu do spotkania.

Uwaga! Funkcja domyślnie jest wyłączona. Aby ją włączyć należy przejść do Ustawień > Funkcje zaawansowane > Efekty połączeń wideo.

Pierwsi użytkownicy Samsungów Galaxy S21 donoszą, że rozwiązanie nie działa jeszcze najlepiej, co widać na poniższym wideo.

Smartfon ewidentnie ma problem z "wycięciem twarzy" użytkownika. Prawdopodobnie zostanie to usunięte wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania. Mamy nadzieję, że stanie się to niedługo, ponieważ funkcja ta jest niezwykle użyteczna podczas pandemii koronawirusa.

Funkcja podkładania tła na wideo pojawi się na starszych smartfonach po aktualizacji do One UI 3.1.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: sammobile.com