One UI 5.1 wprowadza tę jedną funkcję, o którą prosił każdy

Premiera Galaxy S23 przyniosła również aktualizację nakładki systemowej do One UI 5.1. Co ciekawe, wśród nowości wreszcie znalazła się długo wyczekiwana funkcja.

Fot. Artur Tomala / PCWorld.pl

Najnowsze informacje wskazują, że OneUI 5.1 zostanie udostępnione wraz z premierą serii Galaxy S23 - a przynajmniej będzie preinstalowane na tych smartfonach. Trafi także do innych smartfonów tej marki. Wiemy już, że w pierwszej kolejności (poza najnowszymi flagowcami) powinno trafić na Galaxy Z Flip i Z Fold 4, 3 i 2, a także serię S22, S21 oraz S20. Spodziewamy się, że seria aktualizacji dla tych telefonów rozpocznie się kilka tygodni po premierze najnowszych Samsungów, czyli około marca 2023 roku.

Jedną ze szczególnych nowości, jakie pojawią się wraz z aktualizacją do One UI 5.1, jest możliwość zmiany lokalizacji, w której zapisywane są Twoje zrzuty ekranu i nagrania ekranowe (domyślnie są one przechowywane w folderze DCIM, gdzie znajdują się również wszystkie zdjęcia z aparatu). Możesz wybrać dowolny folder na wewnętrznej pamięci masowej, w tym folder "Android", który jest używany przez system operacyjny do przechowywania aplikacji i danych aplikacji.

Zobacz również:

Ponadto możesz wybrać osobne foldery dla zrzutów ekranu i nagrań ekranu, zamiast zapisywać wszystko w tym samym folderze. A zmiana miejsca przechowywania zrzutów ekranu lub nagrań ekranowych jest dość prosta.

One UI 5.1 wprowadza tę jedną funkcję, o którą prosił każdy

Fot. Artur Tomala / PCWorld.pl

One UI 5.1 wprowadza tę jedną funkcję, o którą prosił każdy

Fot. Artur Tomala / PCWorld.pl

Wszystko, co musisz zrobić, to wejść do menu Ustawienia > Zaawansowane funkcje > Zrzuty ekranu i rejestrator ekranu, a następnie stuknąć Zapisz zrzut ekranu do lub Zapisz nagrania ekranu. Następnie będziesz mógł wybrać folder na wewnętrznej pamięci masowej - możesz również tworzyć nowe foldery za pomocą przycisku "+" u góry ekranu.

W tej chwili nie wiadomo, czy Samsung pozwoli użytkownikom na zapisywanie zrzutów i nagrań ekranowych na pamięci zewnętrznej/karcie microSD, ponieważ One UI 5.1 jest dostępny tylko dla flagowej serii Galaxy S23 (w której brakuje rozszerzalnej pamięci masowej). Ale nie martw się: gdy tylko aktualizacja One UI 5.1 pojawi się na urządzeniach obsługujących karty microSD, na pewno sprawdzimy i odpowiednio zaktualizujemy ten artykuł.

Aktualizacja: 22 lutego 2023 13:09

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: