OneDrive - Microsoft rozdał 10 000 000 GB w mniej niż 0,5 godz. Niektórzy mogą zdobyć kolejne 100 GB

Microsoft uruchomił usługę bezpłatnego wirtualnego dysku pod nową nazwą OneDrive. Wraz z nią przygotował kilka niespodzianek.

W połowie poprzedniego roku Microsoft przegrał przed brytyjskim sądem sprawę o naruszenie przez usługę SkyDrive znaku towarowego należącego do firmy British Sky Broadcasting Group (BSkyB). Gigant nie odwołał się od wyroku i zadeklarował, że zmieni nazwę swojego wirtualnego dysku. Z końcem stycznia dowiedzieliśmy się, że będzie ona brzmiała OneDrive, natomiast wczoraj nowy, bezpłatny wirtualny dysk został udostępniony oficjalnie na całym świecie.

OneDrive - Kilka słów

Zmiana nazwy usługi SkyDrive na OneDrive odbywa się automatycznie, po zalogowaniu na konto użytkownika. Zasady korzystania z usługi są następuujące:

- każdy nowy użytkownik OneDrive otrzymuje na start 7 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej

- klienci polecający usługę znajomym będą mogli uzyskać do 5 GB dodatkowego miejsca, po 500 MB za każdą akceptującą zaproszenie osobę

Zobacz również:

  • Windows 11: Microsoft przywraca przypinanie skrótów do paska zadań
  • Microsoft stworzył klienta OneDrive dla macOS

- klienci mogą uzyskać 3 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej za wykorzystanie funkcji automatycznego kopiowania zdjęć ze swojego telefonu do OneDrive

- dodatkowa przestrzeń dyskowa - 50, 100 lub 200 GB - jest płatna

Wraz z OneDrive użytkowników czeka kilka nowości: automatyczny backup zdjęć w systemie Android, ulepszony algorytm udostępniania i wyświetlania wideo oraz zaktualizowane aplikacje na Windows Phone, iOS, Android i Xbox.

OneDrive - promocja

Uruchamiając OneDrive Microsoft przygotował też niespodziankę w postaci 100 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na jeden rok dla 100 tysięcy użytkowników, którzy jako pierwsi zalogują się na swoje konto OneDrive. O godzinie startu promocji Microsoft poinformował za pośrednictwem Twittera. Nieco później oznajmił natomiast, że przeznaczone na ten cel 10 000 000 GB wirtualnej przestrzeni dyskowej rozeszło się w niespełna pół godziny:

OneDrive - Microsoft rozdał 10 000 000 GB w mniej niż 0,5 godz. Niektórzy mogą zdobyć kolejne 100 GB

W sumie nie ma się jednak co temu dziwić, ponieważ wpisy zespołu OneDrive na Twitterze śledzi ponad 500 tysięcy osób.

To jednak nie koniec. Po zakończeniu tej promocji zespół OneDrive poinformował o rozpoczęciu konkursu, dzięki któremu użytkownicy wypełniając pewne zadania mogą wygrać kolejne 100 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na jeden rok:

OneDrive - Microsoft rozdał 10 000 000 GB w mniej niż 0,5 godz. Niektórzy mogą zdobyć kolejne 100 GB

Niestety okazało się, że oferta ta skierowana jest jedynie do mieszkańców Stanów Zjednoczonych.