OneDrive - w przyszłości m.in. mobilne przeglądanie offline

Na konferencji Ignite Microsoft pokazał plany dotyczące swojego sieciowego dysku OneDrive - jego użytkownicy otrzymają w przyszłości sporo udogodnień.

Zmiany te skupiają się przede wszystkim na ułatwieniu użytkownikowi dostępu do danych w chmurze oraz łatwiejszym dzieleniu się nimi. Przypomina to zmiany wprowadzone w Office 2016, ale nikogo to nie dziwi - Microsoft zapowiedział już w 2014, że skupi się na usługach w chmurze. W drugim kwartale 2015 wprowadzone zostaną takie rzeczy jak: wsparcie dla adnotacji w plikach PDF dla iOS i Androida, wysyłanie linków do danych na dysku OneDrive z Outlook Mobile do iOS i Androida, a także zapisywanie danych z Ootlook Web Access do wersji biznesowej dysku (OneDrive dla Firm).

OneDrive - w przyszłości m.in. mobilne przeglądanie offline

Polska strona OneDrive

Trzeci kwartał 2015 to wprowadzenie wersji Preview nowego mechanizmu synchronizacji danych dla PC i komputerów Mac, ujednolicenie interfejsu użytkownika dla wszystkich wydań, a także przeglądanie plików w trybie offline na urządzeniach mobilnych. Pojawi się także możliwość tworzenia firmowych linków do dzielenia się danymi. Ostatnie trzy miesiące 2015 roku to finalna wersja wspomnianego mechanizmu synchronizacji oraz wprowadzenie uniwersalnej aplikacji do obsługi chmurowego dysku - będzie obsługiwać wszystkie urządzenia pracujące pod systemem Windows 10. Na bliżej nieokreśloną przyszłość zaplanowano udostępnienie takich możliwości jak edytowanie offline dla urządzeń mobilnych, usunięcie anonimowego dzielenia się linkami oraz nowe mechanizmy załączania plików w poczcie Outlook.

Zobacz również:

  • Jak wykonać kopię zapasową Windows 10?
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: