OnePlus 10 Pro oficjalnie - co z datą premiery w Polsce?

OnePlus zaprezentował flagowy model na 2022 rok. Niestety mowa o chińskiej premierze. Kiedy OnePlus 10 Pro trafi do sprzedaży w Polsce?

OnePlus zaprezentował właśnie nowego flagowca - model OnePlus 10 Pro. Nietypowo premiera odbyła się o kilka miesięcy wcześniej - w styczniu 2022 roku. Zazwyczaj flagowe urządzenia OnePlusa pojawiały się na wiosnę. Tym razem zdecydowano się na wcześniejszy debiut rynkowy, ale niestety mowa jedynie o urządzeniu na rynek chiński.

OnePlus 10 Pro
Źródło: pocket-lint.com

OnePlus 10 Pro

Źródło: pocket-lint.com

OnePlus zastosował schemat sprawdzony i stosowany przez Xiaomi. Flagowy model pojawi się początkowo w Chinach z oprogramowaniem bez dostępu do usług Google. Po pewnym czasie OnePlus 10 Pro zostanie wprowadzony do Europy z inną wersją systemu operacyjnego - OxygenOS zamiast ColorOS 12.1.

Zobacz również:

Najnowszy OnePlus 10 Pro jest bezpośrednią odpowiedzią na niezaprezentowanego jeszcze Samsunga Galaxy S22 Ultra. Producent postawił na ulepszony aparat opracowany we współpracy z Hasselblad. Nowością jest możliwość wykonywania 10-bitowych fotografii z obsługą 12-bitowych RAWów z wykorzystaniem każdego obiektywu.

OnePlus 10 Pro
Źródło: pocket-lint.com

OnePlus 10 Pro

Źródło: pocket-lint.com

Aparat ultraszerokokątny pozwala na wykonywanie zdjęć ze 150-stpniowym polem widzenia. Pojawiło się również nowy efekt rybiego oka. Jest on generowany przez oprogramowanie.

OnePlus 10 Pro wprowadza także tryb filmowy, który znamy z iPhone'a 13. Producent przeprojektował aplikację aparatu i udostępnił większą ilość możliwości ręcznej zmiany ustawień.

OnePlus 10 Pro
Źródło: pocket-lint.com

OnePlus 10 Pro

Źródło: pocket-lint.com

Smartfon wyposażono w 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QuadHD+, który wykorzystuje technologię LTPO. Urządzenie obsługuje 120 Hz częstotliwość odświeżania.

Sercem telefonu jest procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 połączony z nawet 12 GB pamięci operacyjnej. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 5000 mAh z szybkim, 80 W ładowaniem przewodowym SuperVOOC (technologia OPPO, ładowanie w 32 minuty). Całość uzupełnia 50 W ładowanie bezprzewodowe AirVOOC (ładowanie w 47 minut).

OnePlus 10 Pro
Źródło: pocket-lint.com

OnePlus 10 Pro

Źródło: pocket-lint.com

OnePlus 10 Pro w wersji chińskiej pracuje pod kontrolą ColorOS 12. Nakładkę oparto na Androidzie 12. Smartfon pojaw się w sprzedaży 13 stycznia 2022.

OnePlus poinformował, że do Europy urządzenie dotrze "później w 2022 roku". Spodziewamy się, że premiera zostanie zapowiedziana w okolicach kwietnia/maja 2022 roku.