OnePlus 3 - nowe informacje

Do premiery smartfona OnePlus 3 coraz bliżej. Zapoznaj się z nowymi doniesieniami na jego temat.

Do premiery smartfona OnePlus 3 coraz bliżej (powinniśmy się jej doczekać w ciągu najbliższych kilku tygodni), o czym świadczyć może zwiększona w ostatnim okresie częstotliwość pojawiania się doniesień na jego temat. Kilka dni temu znany z trafnych prognoz na temat nowych smartfonów Evan Blass (@evleaks) poinformował, że OnePlus 3 będzie oferował ekran wykonany w technologii OLED oraz pojemny akumulator 3000 mAh. Dzisiaj podzielił się kolejnymi szczegółami na jego temat w tym zrzutem ekranu.

OnePlus 3 - czego nowego się dowiadujemy?

Wg Evana Blassa zastosowany w OnePlus 3 wspomniany ekran AMOLED będzie cechowała 5,5-calowa przekątna oraz rozdzielczość Full HD. "Sercem" smartfona ma być układ Snapdragon 820 SoC, natomiast za zdjęcia odpowiadać aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16 milionów pikseli. Dane przechowywane będą w pamięci flash 64 GB, natomiast komunikacja obejmie także technologię NFC.

OnePlus 3 - zrzut ekranu

OnePlus 3 - zrzut ekranu

Załączony przez Blassa powyższy zrzut ekranu pokazuje dodatkowo, że OnePlus 3 pracować ma pod kontrolą systemu OxygenOS bazującego na poglądowej wersji Androida N, który zostanie udostępniony latem. Nie jest jednak jasne, czy ta wersja systemu od razu trafi na rynek ze smartfonem, czy zostanie dostarczona później w formie aktualizacji.

OnePlus 3 - tylko w jednej wersji?

OnePlus 2 sprzedawany był w dwóch wersjach: 16 GB i 64 GB. Pierwsza została jednak wycofana z kilku rynków ze względu na słabe zainteresowanie, natomiast cenę drugiej nieco później obniżono. Biorąc to pod uwagę wydaje się więc całkiem możliwe, że OnePlus 3 będzie oferowany tylko w wersji 64 GB.