OnePlus 6/6T z kolejną aktualizacją do OxygenOS 10.0.1

OnePlus aktualizuje swoje zeszłoroczne flagowce. Nowości brak, ale pojawiło się sporo poprawek.

OnePlus to mały producent, który skupia się jedynie na produkcji kilku modeli flagowych smartfonów w przystępnych cenach. Nie da się jednak nie zauważyć, że Chińczycy doskonale wiedzą co robią. Jedną z głównych zalet smartfonów od OnePlus'a jest oprogramowanie OxygenOS, które świetnie łączy zalety czystego, niezmodyfikowanego Androida z użytecznymi funkcjami, które znacznie ułatwiają i uprzyjemniają korzystanie z telefonu. Producent wypracował sobie idealny algorytm działania, który pozwala na szybkie wprowadzanie wartościowych aktualizacji oprogramowania.

OnePlus 6/6T z kolejną aktualizacją do OxygenOS 10.0.1

Źródło: techadvisor

Najnowsze, tegoroczne modele OnePlus 7, 7 Pro oraz 7T już od dłuższego czasu pracują pod kontrolą OxygenOS opartego na Androidzie 10. Jakiś czas temu informowaliśmy, że starsze flagowce z 2018 roku - OnePlus 6/6T również otrzymały stosowną aktualizacje do Androida 10. Teraz po niespełna kilku tygodniach OnePlus wprowadza na swoje urządzenia z 2018 roku kolejną aktualizacje. System OxygenOS 10.0.1 skupia się głównie na poprawkach błędów.

Najnowsze wydanie rozwiązuje problemy związane z czytnikiem linii papilarnych, a dokładniej z identyfikacją odcisków palców. Wyeliminowano również przypadłość samoczynnego restartowania się urządzeń. Szkoda, że nie zdecydowano się od razu na aktualizacje poprawek zabezpieczeń. OnePlus 6/6T nadal posiadają poprawki z 1 października 2019 roku.

Poniżej kompletna lista zmian, jakie wprowadza OxygenOS 10.0.1:

  • System zaktualizowany do systemu Android 10
  • Nowy interfejs użytkownika dla systemu Android 10
  • Zaktualizowane poprawki zabezpieczeń Androida do wersji 2019.10.
  • Naprawiono problem identyfikacji odcisków palców.
  • Naprawiono opóźnienie animacji dla odblokowania linii papilarnych.
  • Naprawiono problem automatycznego restartu po aktualizacji.
  • Poprawiono wydajność i naprawiono znane problemy.
  • Naprawiono połączenie WiFi 5 Ghz

OxygenOS 10.0.1 jest stopniowo udostępniany użytkownikom OnePlus 6/6T jako aktualizacja OTA. Szersze rozpowszechnienie odbędzie się za kilka dni. Producent chce się upewnić, ze aplikacja nie posiada żadnych poważniejszych problemów.

Aktualne ceny w sklepach

Źródło: forums.oneplus.com, gsmarena.com