OnePlus 6 i OnePlus 6T z kolejną betą Androida 10

Użytkownicy telefonów OnePlus 6 i OnePlus 6T wciąż czekają na pełną wersję systemu Android 10. Dzisiaj zamiast niej otrzymali czwartą edycję beta.

Android 10 dla OnePlus 6 i OnePlus 6T zalicza opóźnienia z powodu wykrywanych bugów, które powodują brak stabilności systemu. Ostatnia beta dla tych urządzeń pojawiła się w grudniu i przyniosła listopadowe poprawki bezpieczeństwa, a styczniowa - nazwana po prostu Open Beta 4 - grudniowe. Ponadto producent wprowadził usprawnienia do trybu czytania oraz dodał kilka nowych funkcji powiązanych z prywatnością. Nowa funkcja trybu czytania przełącza widok w "tryb chromatyczny", co ma ułatwić czytanie artykułów online oraz e-booków na telefonach. W praktyce nakłada filtr sepii na treści lub wyświetla je w czerni i bieli.

Poprawki w Open Beta 4 to m.in. zoptymalizowane szczegóły w trybie ratunkowym, dodanie wsparcia dla przypomnień dotyczących prywatnych alarmów, a także sprawy techniczne, wpływające na stabilność całości. Aktualizacje nie są rozprowadzane poprzez system, należy je pobrać ręcznie. Jeśli ktoś byłby zainteresowany: plik dla OnePlus6 (1,8GB), plik dla OnePlus 6T (1,9GB). Nie gwarantujemy jednak poprawnego działania - każdy instaluje na własne ryzyko.