OnePlus 6T będzie mieć skaner linii papilarnych w ekranie. Producent to potwierdził

W korespondencji mailowej z serwisem CNET, chiński producent smartfonów OnePlus potwierdził, że najnowszy model OnePlus 6T zostanie wyposażony w czytnik odcisków palców zintegrowany z ekranem. Pojawiła się również drobna wskazówka, która może sugerować rychłą premierę rynkową urządzenia.

OnePlus 6. Fot. OnePlus

Co ciekawe, OnePlus planowało zastosować technologię skanowania odcisków palców zintegrowaną z ekranem dotykowym już w modelu OnePlus 5T, jednak wtedy rozwiązanie nie było jeszcze dostatecznie dopracowane. Warto przypomnieć, że do tej pory taką funkcję oferuje niewiele smartfonów (kilka modeli chińskiego Vivo - V11, X20 Plus UD, X21 i Nex, a także specjalna edycja Huawei Mate RS Porsche Design). Kiedy użytkownik przyłoży palec do określonej części ekranu, matryca czujników wybudza urządzenie, a linie papilarne są skanowane przez sensor optyczny umieszczony bezpośrednio pod wyświetlaczem.

Ze względu na nową technologię i konieczność innego zaaranżowania przestrzeni w środku, design smartfonu ulegnie lekkiej modyfikacji. W porównaniu do OnePlus 6, obudowa będzie nieznacznie grubsza (o 0,45 mm). Brak skanera odcisków na tylnej ściance spowoduje też, że smartfon będzie się wydawać jednym zwartym kawałkiem elektroniki.

W toku korespondencji z serwisem CNET producent posłużył się zrzutem ekranowym, który może rzucać nieco więcej światła na termin premiery. Pojawia się na nim data 17 października. Zazwyczaj OnePlus prezentuje nowy model smartfonu z serii T w listopadzie, ale być może tym razem chce wyprzedzić konkurencję, która rozważa zastosowanie podobnej technologii w swoich produktach.

Zainteresowanie nową metodą odblokowania smartfonu wydaje się być duże. Według szacunków analityków IHS Markit już w 2019 roku na rynku znajdzie się 100 mln telefonów ze skanerem linii papilarnych zintegrowanym z ekranem.