OnePlus 6T już oficjalnie. Mamy kolejny smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Długo oczekiwany model OnePlus 6T został oficjalnie zaprezentowany i wydaje się być godnym pretendentem do miana jednego z najciekawszych smartfonów tego roku. Topowa specyfikacja techniczna, dobra jakość wykonania i cena, która nie zwala z nóg - oto kilka podstawowych zalet na początek.

OnePlus 6T

Przede wszystkim OnePlus 6T redukuje do absolutnego minimum ostatni z trendów w projektowaniu smartfonów, czyli wcięcie na górze ekranu (tzw. notcha). W najnowszym modelu ma on postać niewielkiej łezki, która zgrabnie wkomponowuje się we front urządzenia. Przypomina on nieco pierwowzór rozwiązania, jakie pierwszy raz ujrzeliśmy w Essential Phone.

W dolnej części ekranu AMOLED o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli kryje się czytnik linii papilarnych. Według producenta odblokowuje on telefon w zaledwie 0,34 sekundy. Mierzący 157,5 x 74,9 x 8,2 mm OnePlus 6T waży 180 gramów. Niestety chiński producent zdecydował się porzucić gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, czym może zrazić do siebie część bardziej konserwatywnych użytkowników.

Na otarcie łez dostaniemy przejściówkę z USB typu C na minijacka, a dodatkowo udało się nieco zwiększyć pojemność wbudowanej baterii. Obecnie akumulator liczy sobie solidne 3700 mAh ładowany ekspresowo technologią Fast Charge (dawne Dash Charge). Smartfon działa pod kontrolą bazującego na Androidzie 9 Pie systemie OxygenOS. OnePlus 6T będzie też jednym z pierwszych urządzeń ze wsparciem dla sieci 5G.

Pod maską nie mogło się znaleźć nic innego, jak topowy Snapdragon 845, wspomagany tym razem zależnie od wersji przez 6 lub 8 GB pamięci RAM. Standardowa przestrzeń na dane wynosi 128 GB. Droższy wariant zaoferuje dwukrotnie więcej miejsca na pliki użytkownika.

Mocnym akcentem OnePlus 6T jest dobra optyka Sony. Główne aparaty z tyłu mają matryce 20 MP (IMX519) z szerokokątnym obiektywem o jasności f/1.7 oraz 16 MP (IMX 376X) z teleobiektywem o tej samej wartości przysłony. Oba moduły dysponują optyczną stabilizacją obrazu. Z przodu znajdziemy sensor IMX 371 o rozdzielczości 16 MP i światłosile f/2.0. Tym razem usprawniono zdjęcia w nocy oraz zaangażowano sztuczną inteligencję w proces przetwarzania obrazu.

OnePlus 6T już oficjalnie. Mamy kolejny smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

OnePlus 6T

OnePlus 6T trafi do sprzedaży w Europie już 6 listopada. Jego ceny zaczynają się od równowartości 549 dol. za wersję 6 GB / 128 GB. Za wariant 8GB / 128GB trzeba będzie zapłacić 579 dol. Najdroższa wersja 8GB / 256GB wymaga wyjęcia z portfela 629 dol.