OnePlus 7 i 7 Pro otrzymują tryb obsługi jedną ręką

Najnowsza wersja OxygenOS w stadium beta dodaje tryb obsługi jedną ręką.

Tryb obsługi jedną ręką w czasach coraz większych smartfonów jest bardzo przydatną funkcją. Z niewiadomych względów zabrakło go w zeszłorocznych modelach OnePlus 7 i 7 Pro. W zeszłym miesiącu OnePlus wydał dla tych smartfonów oprogramowanie OxygenOS Open Beta 7, które wprowadziło Chromatic Reading Mode, lepsze zarządzania pamięcią operacyjną oraz kilka poprawek błędów. Teraz na początku stycznia 2020 roku urządzenia otrzymują kolejną aktualizację, która wprowadza tryb obsługi jedną ręką.

OnePlus 7 i 7 Pro otrzymują tryb obsługi jedną ręką

Źródło: oneplus.com

Tryb obsługi jedną ręką można włączyć z poziomu skrótów na pasku powiadomień oraz aktywować poprzez przeciągnięcie palcem po ekranie w dół po przekątnej od lewej lub prawej krawędzi. Tryb, który został wprowadzony na smartfony OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro działa nieco inaczej od rozwiązań zaimplementowanych przez konkurencje, ponieważ nie minimalizuje całego ekranu. Tryb obsługi za pomocą jednej ręki w OnePlus'ach działa tak samo, jak w smartfonach od Apple. Po jego aktywacji górna część ekranu zostaje przesunięta do dołu.

Poza wprowadzeniem trybu obsługi za pomocą jednej ręki OxygenOS Open Beta 8 rozwiązuje kilka problemów związanych z kamerą i wprowadza nowe poprawki zabezpieczeń datowane na grudzień 2019 roku. Poniżej pełna lista zmian:

  • Zoptymalizowano wybudzanie urządzenia podczas przebywania w kieszeni
  • Naprawiono problem z wyświetlaczem w menu odinstalowywania aplikacji
  • Zaktualizowane poprawki zabezpieczeń Androida (datowane na 1 grudnia 2019 roku)
  • Poprawiono stabilność systemu i ogólne poprawki błędów
  • Naprawiono problem z otwieraniem aplikacji Aparat

Źródło: gsmarena.com, xda-developers.com