OnePlus 8 Pro - ustawienia ekranu ze 120 Hz odświeżaniem wyciekają do sieci

W internecie pojawiło się zdjęcie pokazujące OnePlus'a 8 Pro, jego ustawienia wyświetlacza oraz kamerkę w lewym górnym roku.

Przecieki dotyczące najnowszych smartfonów od OnePlus'a są coraz częstsze. Sam producent zaprezentował już ekran Fluid Display drugiej generacji, który zostanie zaimplementowany w nowych smartfonach. W związku z tym nie powinno nas dziwić, że OnePlus 8 Pro zaoferuje matrycę ze 120 Hz częstotliwością odświeżania.

OnePlus 8 Pro - ustawienia ekranu ze 120 Hz odświeżaniem wyciekają do sieci

Źródło: gsmarena.com

Ostatni przeciek nie ujawnia co prawda żadnych nowych informacji, ale potwierdza wcześniejsze plotki. Raport True Tech powołuje się na anonimowego czytelnika, który rzekomo jest pracownikiem firmy OnePlus. Dzięki niemu udało się uzyskać zdjęcie działajacego OnePlus'a 8 Pro z uruchomionymi ustawieniami częstotliwości odświeżania ekranu.

Na wyświetlaczu widać opcję 120 Hz częstotliwości odświeżania, co zostało już potwierdzone przez samego producenta. Nowy ekran będzie w stanie wyświetlać obraz z częstotliwością 120 Hz (nowość), 90 Hz (tak, jak modele OnePlus'a z 2019 roku) oraz w standardowych 60 Hz.

OnePlus 8 Pro - ustawienia ekranu ze 120 Hz odświeżaniem wyciekają do sieci

Źródło: true-tech.com

Przewiduje się, że OnePlus 8 Pro będzie w stanie wyświetlać obraz w 120 Hz przy zachowaniu rozdzielczości FullHD+. Możliwe, że przy wykorzystaniu 90 Hz oraz 60 Hz możliwe będzie przełączenie w tryb 2K QHD+.

W wyświetlaczu OnePlus'a 8 Pro umieszczono kamerkę do selfie. Znajduje się ona w lewym górnym roku ekranu. Widzieliśmy już ją na wcześniejszych renderach CAD. Możliwe, że OnePlus w dłuższej perspektywie czasu zdecyduje się na premierę smartfona z wyskakującym aparatem przednim.

Plotki głoszą, że w tym roku OnePlus po raz pierwszy zdecyduje się na wprowadzenie na rynek nie dwóch, a trzech modeli. W skład rodziny OnePlus 8 wejdą modele OnePlus 8 Lite, OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro. Tylko model z dopiskiem Pro zaoferuje 120 Hz wyświetlacz. Mamy nadzieję, że pozostałe dwa smartfony wyposażone zostaną w ekran z 90 Hz odświeżaniem.

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy dokładnie OnePlus zdecyduje się zaprojektować nowe modele. Możliwe, że stanie się to na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie pod koniec lutego 2020 roku, ale bardziej prawdopodobna jest marcowa premiera na specjalnie zorganizowanej konferencji.

Źródło: gsmarena.com, true-tech.com