OnePlus 8T zadebiutuje z 65W ładowaniem Super Wrap

Odświeżony OnePlus 8 zaoferuje superszybki system ładowania oparty o autorską technologię Super Wrap.

OnePlus znany jest z przewidywalnego cyklu wydawniczego. Producent prezentuje nowe modele smartfonów dwa razy w roku. W drugim kwartale pokazywane są zupełnie nowe modele z wyższą cyfrą w nazwie, a w czwartym kwartale na rynku pojawiają się ich udoskonalone wersje z literką T na końcu nazwy.

OnePlus 8

OnePlus 8

W kwietniu 2020 roku na rynku pojawiły się nowe smartfony z serii OnePlus 8. Urządzenia wyposażono w system szybkiego ładowania przewodowego o mocy 30 W. Po raz pierwszy w historii producent zdecydował się również na implementacje bezprzewodowego ładowania o mocy 30 W.

Najnowszy raport sugeruje, że nadchodzący OnePlus 8T zaoferuje jeszcze szybszy system 65 W ładowania przewodowego. Informacje o nowym systemie ładowania opartym na autorskiej technologii Wrap Charge pojawiły się w najnowszej becie OxygenOS opartej na Androidzie 11 beta.

Użytkownicy portalu XDA Developers dokładnie sprawdzili najnowszą betę systemu operacyjnego na smartfony OnePlus'a. W kodzie źródłowym znaleziono informacje odnośnie ładowania o nazwie Super Wrap i ładowarce Super Wrap Charger. W oprogramowaniu istnieje również wzmianka o 65 W systemie ładowania przewodowego.

Plotki o 65 W systemie ładowania, który może pojawić się w nadchodzącym smartfonie OnePlus 8T potwierdza również fakt, że niedawno OnePlus uzyskał certyfikację na 65 W zasilacz od TUV Rheinland.

W chwili obecnej smartfony OnePlus'a korzystają z ładowania Warp o mocy 30 W. Został on wprowadzony razem z OnePlus'em 6T w wersji Mclaren Edition.

Ładowarka Super Wrap Charge z pewnością będzie pochodną ładowarki VOOC 2.0/SuperDart od Oppo. W chwili obecnej system ładowania VOOC 2.0 o mocy 65 W stosowany w smartfonach Oppo oraz Realme jest najszybszym systemem ładowania dla smartfonów.

Ładowarka Realme SuperDart

Ładowarka Realme SuperDart

Zapoznaj się z naszą recenzją Realme X50 Pro 5G z ładowaniem SuperDart.

Sprawdź, ile kosztuje OnePlus 6T