OnePlus One podrożał przez zmieniające się kursy walut

Kolejna firma ze względu na zmiany w kursach walut podniosła ceny swoich produktów. OnePlus One dołączyło tym samym do Apple, które podniosło ceny telefonów iPhone i komputerów Mac.

Po konferencji Apple dotyczącej pierwszego smartwatcha w ofercie firmy do sprzedaży trafił nowy komputer z linii MacBook z 12-calowym ekranem Retina. Nie była to jednak jedyna aktualizacja sklepu Apple Store. Po zakończeniu prezentacji i odświeżeniu sklepu okazało się, że ceny produktów Apple zostały podniesione.

Wzrost cen sprzętów Apple związany jest z wahaniami kursów walut. Euro straciło dość znacznie na wartości względem dolara, co poskutkowało wzrostem cen w Unii Europejskiej, w tym w Polsce. W przypadku telefonów iPhone 6 wzrost wyniósł 250 zł, a cena iPhone'a 6 Plus wzrosła o 300 zł. Od teraz więcej niż do tej pory trzeba też zapłacić również za komputery Mac.

OnePlus One podrożał przez zmieniające się kursy walut

Zainteresowanie OnePlus One może znacznie spaść przez podwyżki cen

Apple nie jest jedyną firmą, która podniosła ceny swoich produktów. Dzisiaj pojawiła się informacja, że na podobny krok zdecydowało się OnePlus. Chociaż ich topowy zeszłoroczny produkt w postaci telefonu OnePlus One nie jest już tak atrakcyjny jak kiedyś w porównaniu do stale przecenianych telefonów konkurencji, ale jego cena właśnie wzrosła.

Ze względu na niską cenę OnePlus One firma w pewnym momencie uznała, że po spadku kursu euro sprzedaje w Europie swoje telefony ze stratą. Z tego powodu od 25 marca ceny białego telefonu w wersji 16 GB wzrośnie z 269 euro do 299 euro. Czarny model o pojemności 64 GB podrożał o 50 euro do ceny do 349 euro.

źródło: neowin.net