OnePlus One - szersza dostępność opóźniona

Niestety atrakcyjny cenowo smartfon OnePlus One nie będzie szeroko dostępny na rynku tak szybko jak zakładano. Pojawił się bowiem problem z OpenSSL.

OnePlus One to pierwszy phablet firmy OnePlus, który pod względem stosunku ceny do tego co oferuje bije konkurencję na głowę. Za połowę ceny flagowych smartfonów czołowych firm otrzymujemy bowiem do dyspozycji:

- 5.5-calowy wyświetlacz full-HD

- układ Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974AC) SoC 2,5 GHz

- 3 GB pamięci RAM

- 16/64 GB wewnętrznej pamięci

- aparat 13 MP Sony Exmor (sześć soczewek, f/2.0)

- aparat 5 MP z przodu

- LTE Category 4

- akumulator 3100 mAh

Warto jednak zaznaczyć, że nad pracą urządzenia nie czuwa "zwykły" Android, lecz CyanogenMod 11S.

Problemy z dostawami

Największy problem tego świetnie zapowiadającego się urządzeniem to fakt, że mamy tutaj do czynienia z młodym startupem, co przełożyło się na ogromne kłopoty z zakupem OnePlus. Możemy go bowiem zdobyć za pośrednictwem systemu zaproszeń udostępnianych przez przyjaciół, którzy go już kupili, w konkursach, na forum OnePlus i ostatnio na serwisie eBay. Firma OnePlus zepewniła jednak, że w czerwcu nie powinno już być problemu z kupieniem OnePlus One w wersji 16 GB.

Niestety mamy kolejny problem

Niestety wczoraj dowiedzieliśmy się, że pojawiły się kolejne problemy. Ciwrl z ekipy CyanogenModa poinformował bowiem na Reddicie, że ze względu na poważne błędy w oprogramowaniu OpenSSL, premiera rynkowa OnePlus One została przesunięta.