OnePlus Pods - szykuje się kolejny konkurent dla AirPods'ów

W becie Androida 11 na OnePlus'a 8 pojawiły się wzmianki o słuchawkach bezprzewodowych OnePlus Pods. Co o nich wiemy?

OnePlus chwilę po premierze pierwszej bety systemu operacyjnego Android 11 postanowił uruchomić program beta testów Oxygen OS opartego na Androidzie 11 dla swoich najnowszych smartfonów z rodziny OnePlus 8.

Słuchawki True Wireless OnePlus Pods

Słuchawki True Wireless OnePlus Pods

Podczas dokładnych testów najnowszego oprogramowania oraz po przejrzeniu kodu źródłowego systemu operacyjnego okazało się, że OnePlus pracuje nad nowym urządzeniem. Mowa o słuchawkach True Wireless OnePlus Pods. OnePlus od wielu lat sprzedaje słuchawki i posiada w swojej ofercie zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe modele, ale w portfolio brakuje modnych ostatnimi czasy słuchawek True Wireless. Bardzo możliwe, że zmieni się to w niedługim czasie.

Zobacz również:

Użytkownik portalu XDA Developers o nicku Some_Random_Username odkrył w kodzie źródłowym ciąg tekstu, który ujawnia, że OnePlus pracuje nad nowym słuchawkami True Wireless.

Ciąg znaków <string name="oneplus_tws_pods_function">Headset function</string> wskazuje, że mowa o słuchawakch tws - True Wireless, których brakuje w ofercie OnePlus'a. Dodatkowo pod dokładniejszym przyjrzeniu się kodowi źródłowemu odnaleziono również wiele innych wzmianek odnoszących się do niezaprezentowanych jeszcze słuchawek OnePlus Pods. Odkryto również pakiet "com.oneplus/twspods" zaimplementowany w systemie Oxygen OS, który zawiera elementy umożliwiające odczyt poziomu naładowania poszczególnych baterii w słuchawkach OnePlus Pods oraz etui ładującym.

Jak wyglądać będą słuchawki OnePlus Pods? Na to pytanie odpowiedź otrzymaliśmy już miesiąc temu, kiedy w sieci pojawiły się rzekome materiały promocyjne słuchawek OnePlus Pods. Ich wygląd będzie bardzo zbliżony do testowanych przez nas słuchawek Huawei FreeBuds 3.

Wcześniej informacje donoszą, że słuchawki zostaną zaprezentowane w lipcu tego roku razem z tańszym smartfonem OnePlus Z.

Sprawdź, ile kosztuje OnePlus 7 Pro.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: